bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skObaja spolu riešia... Hriešnu záležitosť (Christina Lauren)

Noc vo Vegas, tri kamarátky, traja kamaráti a tri svadby. V prvej knihe sme mali možnosť spoznať rozkošného zvrhlíka a Miu, ktorí sa rozhodli ich novému partnerskému statusu dať šancu. Harlow a Finn vedeli, že to bola chyba, a tak ani minútu neváhali nad anulovaním ich manželstva. Na to, aby im to klapalo ako páru boli priveľmi odlišný. Teraz však Harlow prechádza ťažkými časmi, keď sa dozvie novinu, ktoráo chromí celý chod jej rodiny. Finn sa zas snaží zachrániť rodinnú firmu, a aj keď sa mu ponúka riešenie situácie samo, nepáči sa mu, aký by toto ,,riešenie“ malo dopad na celú jeho rodinu. Obaja sa iba potrebujú odreagovať, a keď Finn príde do mesta, obaja nájdu to, čo potrebovali. No čas plynie a oni sa začnú spoznávať. Nie tak zbežne, ako vtedy vo Vegas- ale naozaj ako dvaja naozajstní ľudia, ktorí spolu trávia čas. Avšak, zmení to niečo medzi nimi?

Harlow miluje svoju rodinu a urobila by pre ňu všetko. A rovnako aj miluje svoju slobodu. Je energická, ide si za svojím a šliape si vlastnú cestu a nie cestu, po ktorej jej rodičia získali slávu a peniaze. A ak má niečo alebo niekoho rada, miluje to celým srdcom a je tomu oddaná. A je vtipná. Druhá strana rovnej mince je Finn. Čitateľ si na rozdiel od nich dvoch všimne hneď, že sú si veľmi podobní. Ich odovzdanosť rodine a priateľom bola silná a ich zápal do práce sa tiež veľmi nelíšil. Samozrejme, aj keď boli manželmi, o sebe takmer nič nevedeli. Mali predsudky,- svoju mienku na toho druhého bez toho, aby sa naozaj poznali. A je veľmi milé sledovať, ako sa naozaj spoznávajú a uvedomujú si, že ten, koho si vtedy zobrali, je niekto úplne iný a že by im to mohlo vlastne reálne fungovať. A to všetci chceme nie?

Vedľajšie postavy- no čo k ním dodať? Takmer všetkých ste ich stretli už v predošlom diely. Samozrejme, že je tu pár nových postáv- zväčša rodinných príslušníkov (o ktorých ešte budeme počuť -  mám taký pocit. A dúfam, že sa aj splní)  Skvelá vec je, že sa tu začína prelínať aj prvá séria autoriek, vydaná zatiaľ iba v češtine- Božský bastard. Zatiaľ však iba slovne. Uvidíme však, či sa tam niekto aj mihne. Inak moc neviem, čo by som k postavám povedala. Nijak zvlášť mi tam neprekážali, skôr naopak. Dotvárali správnu atmosféru, pomaly čitateľa navnaďovali na ďalší diel  a nenechali zabudnúť ani na ten predošlý. A to je fajn, pretože ja sa teraz nehorázne teším na ďalší diel a som rada, že viem, že Ansel je...no...Ansel. Jednoducho vedľajšie postavy v skratke nijak zvlášť nekazia dej a ich prítomnosť si tak iba užijete. Bodka. 

Keď som s touto sériou začala, príbeh Finna a Harlow ma nijak veľmi nelákal. Samozrejme, vnímala som ich na pozadí prvej knihy, no nijak zvlášť ma ich príbeh nepriťahoval. Keď som však začala čítať, tak som sa bavila. Od začiatku až do konca to vyzeralo ako mierny Hate-Love vzťah, ktoré ja osobne mám veľmi rada, nakoľko je medzi hrdinami taká...hmm iná chémia. Zatiaľ čo pri iných romantických knihách od páriku nič nečakáte. Samozrejme, ich vzťah je sladký a tak, ale pokiaľ ide o Hate-Love vzťah neviete, či na ďalšej strane na seba skočia, alebo sa pokúsia jeden druhého zabiť. A to dodáva knihe takú inú šťavu. Čo je samozrejme pri knihách tohto žánru iba výhra. Vtip je niečo, čo sprevádza každú knihu od týchto dvoch autoriek a to beriem ako veľký bonus. Človek si chce oddýchnuť a zasmiať sa - čo si myslím, že rovnako ako séria Wild Seasons aj séria Beautiful bastard spĺňa.

 Och a už som spomenula môj milovaný duálny pohľad? Oooou yeeeah ! :D Mínusom však asi je, že ani tieto dve sa nevyhli tomu typickému stereotypu ťažkých životných situácií, ktoré sú tak strašne moderné. Čo už. Niektorí však vedia pekne vykorčuľovať aj z niečoho takého stereotypného a Christina a Lauren to vedia tiež.  Vďaka bohu za to.

Sami už musíte vedieť, či vám Christina a Lauren ako autorky sadnú. Mne sa páči ich vtip, postavy a štýl písania a sú pre mňa na vysokých priečkach, čo sa erotických románov týka. A ak si v týchto chladných dňoch chcete oddýchnuť s knihou tohto žánru a ešte túto knihu nemáte prečítanú- Tak je správny čas.  Hriešna záležitosť stúpa k nebu na štyroch obláčikoch ! 

Recenzovala: Marianna Barčíková
http://kniznenebo.blogspot.sk/2015/11/obaja-spolu-riesia-hriesnu-zalezitost.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.