bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNicholas Sparks - Najdlhšia cesta

Pekný príbeh s tak trochu očakávaným koncom. Tak by sa dala v krátkosti zhrnúť najnovšia kniha od Nicholasa Sparksa. Najdlhšia cesta v sebe skrýva 2 silné príbehy. Prvý opisuje starca menom Ira Levinson, ktorý počas jazdy autom zišiel z cesty.

Uväznený pod hromadou snehu si premieta spätne svoj život, spomína ako spoznal svoju milovanú manželku Ruth a ako prežívali naozaj dlhý spoločný život. Druhý príbeh je príbehom Luka, farmára a jazdca na býkoch a Sophie, študentkou vysokej školy. Luke postupne zoznamuje Sophie so svojím životom na farme, odhaľuje jej zákulisie býčích súťaží. Zároveň sa pokúša udržať nad vodou ich zadlžený ranč, čo môže mať v jeho prípade dokonca smrteľné následky.

2 príbehy, ktoré so sebou vôbec nesúvisia a predsa sa pretnú v tej najnečakanejšej chvíli. Chvíli, ktorá zmení život ako Luka a Sophie, tak aj Irov. Ako som už spomenula vyššie, koniec bol predvídateľný, ale to mu neuberá z jeho dalo by sa povedať šťastného konca.

Z dejového hľadiska je zaujímavejší druhý príbeh, ale obsahovo sa mi viac páčil príbeh Iru a Ruth. Hoci bol Luke vykreslený ako dokonalý kovboj, správal sa naozaj hlúpo a preto som si ho nemohla zamilovať, dokonca som si ani nevytvorila vzťah ku Sophie. Príde mi, že ani jedna z týchto dvoch postáv nebola opísaná tak, aby si našla svojich čitateľov. Naopak Irov príbeh ma dostal. Bolo to najmä tým, že autor vytvoril prierez celým jeho životom, sledovali sme ho od mala až kým sa z neho nestal 90-ročný starček. Tento príbeh bol smutný, krásny, dojímavý; dalo sa pri ňom aj smiať aj plakať. Mám dojem, že jedným príbehom autor vyvážil druhý, čím kniha trochu stráca na čare.

Diela Nicholasa Sparksa som čítala takmer všetky. Mojou srdcovkou však ale aj naďalej zostáva Zápisník a myslím si, že lepší príbeh už Sparks nevytvorí. To ma ale neodradí od prečítania si jeho nasledujúcej knihy. A pretože sa jedná o kvalitnejšie oddychovky, rozhodne by som odporučila aj Najdlhšiu cestu na prečítanie takmer každému.

Hodnotenie : *** a pol

Na záver by som chcela poďakovať bux.sk za zaslanie recenzného výtlačku knihy. Knihu si môžete kúpiť na ich stránkach, priamo TU.

Recenzoval: Maataaa
ja-a-svet.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.