bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNemilosrdný magnát - Lisa Kleypasová

Prvý diel o osudoch šľachtického rodu Ravenelovcov som prečítala na jeden dúšok a už som sa nevedela dočkať druhého dielu. Pri druhom bol priebeh taký istý. Vychutnala som si ho ako literárnu čokoládku, a už sa neviem dočkať  tretieho. S jedlom rastie chuť.

Ale pekne od začiatku. V prvej  časti sme si mohli užívať peripetie lásky medzi  Devonom a Katleen. V  Nemilosrdnom magnátovi objavíme vášnivý, a to doslova, vzťah medzi Rhysom Winterbornom a krásnou Helen.

Asi veľa neprezradím, ak napíšem, že z Helen sa stala doslova vášnivá žena, ktorá netušila ako veľmi je schopná milovať.Na konci prvého dielu sa Helen a Rhys tesne pred svadbou rozchádzajú. V Nemilosrdnom magnátovi sa ich vzťahy obnovia, ale vôbec to nie je také jednoduché. Autorka má výbornú fantáziu, pretože vniesla do deja nečakané tajomstvá z minulosti, ktoré oboch hrdinov postavia pred takmer neriešiteľné životné situácie.

V správnom romantickom románe pre ženy však všetko  postupne do seba zapadne a vytúžené šťastie je ešte sladšie.

Mám rada  romány, ktoré majú šťastné konce a je v nich romantika, aj erotika ale najmä veľa veľa lásky. Ak to nie je to príliš presladené, príjemne sa to číta a pohladí ženskú dušu. A Nemilosrdný magnát je presne taký.

Milé čitateľky, nie je krásne čítať o mužovi, ktorý vám prinesie modré z neba, vybaví a zariadi aj nemožné a navyše vás nekonečne miluje??

Druhé diel je navyše aj veľmi vášnivý a silne eroticky podfarbený. Mala som pocit, že na to obdobie až príliš. Potom som si spomenula na iný román o skutočnej historickej osobnosti Bess Hardwickovej, ktorá žila v 16. storočí. Tak prečo nie?

Navyše si autorka vymyslela výbornú zápletku, ktorá vás priam ženie čítať rýchlo ďalej. Viac vám neprezradím, aby si mali z knihy väčšie potešenie. Už sa teším čo vymyslela pre dvojčatá Pandoru a Cassandru, ktoré  budú hrdinkami posledného dielu.

Milé priateľky, ak máte chuť na príjemný ženský román, tak určite siahnite po Nemilosrdnom magnátovi. Oplatí sa mať aj prvý diel Bezohľadný darebák, aby ste potom mali celú trilógiu.

Recenzovala: Eva Bujňáková
http://www.ezoterik.sk/index.php/recenzie/213-nemilosrdn%C3%BD-magn%C3%A1t-lisa-kleypasov%C3%A1

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.