bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNapečené s láskou 2 (recenzia)

Jednou z čerstvých knižných noviniek tejto jesene je aj kuchárska fotokniha od Adriany Polákovej, Napečené s láskou 2. Ako už názov napovedá, jedná sa o pokračovanie kuchárskej prvotiny, s ktorou Adriana a jej recepty zožali úspech. Ďalšiu dávku nadšenia a lásky k pečeniu môžu nájsť čitatelia aj v tomto pokračovaní knihy. 

 Známa moderátorka rannej relácie na Markíze svoju záľubu v pečení neskrýva, práve naopak. Po minuloročnom úspechu s prvým dielom Napečené s láskou, kde ste mohli nájsť recepty na rôzne ovocné, krémové, fit či detské koláče, teraz prichádza s roládami, kysnutými koláčmi či slanými dobrotami. 

 "Po úspechu prvej knihy Napečené s láskou sa Adriana Poláková s láskou pustila do prípravy dvojky. Naďalej usilovne piekla, skúšala nové recepty, miešala ingrediencie , obmieňala postupy až z nich vybrala top 30, ktoré tvoria obsah tejto malej domácej cukrárky. Všetky recepty v Adrianinej knihe majú tri rovnaké ingrediencie.

Sú nimi: láska, aby chutili tým pre ktorých sú určené, štipka fantázie, aby boli trochu výnimočné a napäté očakávanie, či sa vložená energia podarí premeniť na lahodný dezert. Stačí len poriadne premiešať a výsledok v podobe chutného domáceho koláčika je dokonalou odmenou." 

 V takmer 200 stranovej knihe s pevnou väzbou nájdete 30 receptov, ktoré potešia najmä maškrtné jazýčky. Väčšina z nich sú recepty na sladké koláče či dezerty, takže pri listovaní sa vaša chuť na sladké ešte viac zvýši.

Kniha je jednoducho rozdelená do niekoľkých kapitol: rolády, detské, kysnuté, kreatívne, slané a špecialitky. Okrem toho sa môžete na prvej a poslednej strane tešiť na pár slov od autorky. V knihe nájdete recepty na zamatovú roládu, kysnutú bábovku, citrónový koláčik, parmezánové sušienky alebo pečený čaj. 

 Termín fotokniha je pre túto kuchárku na mieste. Pri každom z 30 receptov je niekoľko fotiek z prípravy receptu a návod je napísaný jednoducho v bodoch. Taktiež je pri každom recepte uvedená dĺžka prípravy, množstvo kusov či veľkosť plechu, čo sú informácie, ktoré čitateľa potešia.

 Okrem základných informácii vás do receptu uvedie pár autorkiných slov na úvod, čím kniha získava opäť nový obsah. Vďaka dopodrobna spracovanému postupu pri receptoch, môže po tejto knihe siahnuť aj začiatočník v kuchyni a určite nič nepokazí. 

 Autorka sa so svojou druhou kuchárskou knihou Napečené s láskou 2 určite vyhrala, čo je vidno aj na detailoch. Jedným z nich je aj červená textilná záložka v knihe, ktorá vám uľahčí hľadanie receptu pri pečení. Táto kniha neponúka komplikovanejšie recepty, ktoré by možno ocenili zdatnejšie kuchárky, no ak máte radi jednoduché jedlá alebo vám pečenie nejde až tak od ruky, s touto knihou sa to aj vďaka podrobnej fotodokumentácii určite naučíte.

Recenzoval: Lucia Hausknechtová
http://www.kamzakrasou.sk/napecene-s-laskou-2-recenzia-/4225

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.