bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Eknihy na Bux.skNajtemnejšia časť noci

Vnuk amerického senátora sa stratí v lese za domom a jediný svedok, jeho brat, sa zmôže iba na: "Uniesli ho svetlá."

Polícia i FBI sa púšťajú do pátrania, všetky čakajú, že začnú únoscovia požadovať výkupné... Ale chlapcova stará matka, Lynn Roseworthová, tuší, že s prípadom niečo nie je v poriadku. Na vlastnú päsť sa púšťa do záchrany milovaného vnuka, pričom je nútená konfrontovať svoju minulosť a ohroziť povesť celej rodiny. V mladosti totiž patrila do skupiny ľudí, ktorí veria na mimozemšťanov a riešia podobné zmiznutia...

Nebudem prezrádzať, či ide naozaj o UFO, či je americká vláda ešte pochybnejšia ako obyčajne alebo niečo celkom iné - v tomto prípade je lepšie nevedieť dopredu priveľa. Môžete si tak naplno užiť mierne strašidelnú atmosféru, postupné zbieranie kúskov skladačky, odhaľovanie zamotanej pravdy a spochybňovanie Lynninho úsudku.

Kniha je písaná jednoducho a čitateľne, takže ju so zvedavosťou ako hnacím motorom prečítate na pár posedení. Nechýba nejaká tá rodinná dráma, spomienky, sympatická hlavná hrdinka (ktorú s jej vtipnou najlepšou kamarátkou pokročilý vek rozhodne nezastaví) ani napínavý záver. Na druhej strane ide o ťažko úvodný diel, v ktorom sa až toľko nestane, a príliš nevytŕča z priemeru. Celkovo ide o solídny mysteriózny thriller, pri ktorom vám príjemne ubehne čas, no nezrazí vás z nôh. 3,5*.

Recenzovala: Kristína Smolková
https://the-bookland.blogspot.com/2019/07/minirecenzie-zn-mimozemstania.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.