bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMedená rukavica

Neuveriteľná púť chlapca, od ktorého môže závisieť osud sveta, pokračuje.

“The mages wouldn’t be happy at all if they knew you were going after him. Master Rufus —”
“Let’s kill him,” Call said. Havoc growled.
“Master Rufus?” Aaron looked alarmed.
“No, of course not Master Rufus! I meant Jasper,” Call said.” 

Po prečítaní prvej knihy (Železná skúška) som prepadla takému menšiemu ošiaľu menom Magistérium. Séria tak trochu pripomína Harryho Pottera, jej kvalite to však absolútne neuškodilo. Druhá kniha bola zábavnejšia, celkovo lepšia a omnoho viac ma bavilo ju čítať. Vadí mi však, že musím tak dlho čakať na ďalšiu časť. Neskutočne mi to vadí. 
Neviem prečo, séria Magistérium mi pripomína napríklad aj Fablehaven alebo spomínaného Harryho Pottera. Postavy sa formujú už od prvej knihy, chodia do školy (no fajn, vo Fablehavene nechodia, ale jednoducho sa mi tá kniha na ňu podobá), každý rok v ďalšom ročníku, nové dobrodružstvá.. A ešte k tomu treba dodať, že toto sú série, ktoré zbožňujem. 

“He was starting to worry that there weren't any good guys. Just people with longer or shorter Evil Overlord lists.” 

Postavy sa cez leto dosť pomenili. Aaron sa presťahoval k Tamare, obidvaja prechádzajú pubertou, kto však zostal nezmenení je Call. Znovu celé leto strávené s otcom, jediným pozitívnym bodom zostal Chaos. Prišlo mi to, že autorky z neho robia tak trochu zatrpknutého chalana so samými negatívnymi myšlienkami.
Prekážalo mi, že tak žiarlil na Aarona, urážal sa na Tamaru- aj keď tá bola divná sama osebe.. Pripadá mi to, ako keby chcel Call na seba priveľmi upútavať pozornosť.
Tamara bola taktiež takým orieškom sama osebe. Išlo mi na nervy, že neustále žalovala. A tu je tá podobnosť s Fablehavenom - Kendra. Príde mi to úplne detinské (aj keď oni ešte také detí sú ale tak.. neznášam žalovanie) a hlavne ak niečo poviem tak to dodržím. Ale ona sľub hodila za hlavu a rozutekala sa za majstrom Rufusom.
A Aaron mi tam pripadal jediný normálny. Trošičku mu sláva stúpla do hlavy, ale len naozaj trošičku, ale inak bol naozaj v pohode. Vždy pozitívny, vedel si zachovať chladnú hlavu. A to oceňujem.

Obálka je nádherná, dokonca krajšia ako k prvej knihe. Nemám síce červenú či oranžovú rada, nejako zásadne mi to však nevadí. Páči sa mi, že je tam aj Chaos (pretože Chaos je láska) a dokonca aj Jasper, čo som zo začiatku ani nevedela kto to je a na konci som sa tomu čudovala.. ale budiš, do partie sadol.

Štýl písania je jednoduchý, kniha sa mi čítala naozaj veľmi rýchlo. Mohla som pri nej sedieť celý deň, čítanie ma neustále bavilo. Páči sa mi, že obe autorky do toho vedia dať humor a dobrodružstvo. Príbehu som sa neustále držala, je mi však len čudné že ako je možné, že tuto ma čítanie bavilo a pri knihe Mesto kostí ani nie. Neviem, či toho toľko urobila Holly alebo ako, jednoducho tuto mi to príde uvoľnenejšie.

Kniha je naozaj skvelá, druhá časť je už o čosi lepšia ako prvá a je to naozaj vidieť. Postavy sa vyvíjajú ako aj priebeh príbehu a tak to nie je nudné a nestojí to na jednom mieste. Čitateľa kniha zaujme, teším sa už na ďalšie časti. Najlepšie na tom bude, keď budú postavy staršie, budú riešiť vážnejšie problémy a atmosféra bude úplne iná. Zostáva mi už len dúfať, že to autorky nepokazia.

Hodnotenie

Pri hodnotení som body strhla hlavne za správanie postáv a teda postáv celkovo a taktiež si nechávam jeden bod k dobru... myslím si, že ďalšie časti budú lepšie!

Recenzovala: Aneta Kondrčková
http://readingbookswithlove467.blogspot.sk/2016/03/medena-rukavica-holly-blackova_3.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.