bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skManželská pasca (Jennifer Probstová)

Človek by si myslel, že keď autorka ide napísať štvordielnú sériu, že nejaké nápady mať bude. No, tak ak v toto dúfate, tak sa dosť prerátate. Hlavná línia je rovnaká ako v jednotke, mala som pocit, akoby som čítala znova tú. Len s inými postavami, okolnosťami a prostredím. Prišlo mi to ako nepodarená kópia. Miestami som mala pocit, akoby som znova čítala jednotku. Mala som silný pocit deja vu. Alebo v tomto prípade deja lu.

Ale nebolo všetko ako v jednotke. Toto bolo ako z červenej knižnice. Niežeby som tú čítala. To bude asi ten problém. Tak hlúpe a nudné sexuálne scény som ešte nečítala. Ale všetko je raz po prvý krát, že. Bolo to sladké, označovanie desné a v hlave sa mi stále motala myšlienka Are you kidding me? To skrátka nebolo ani v najmenšom vzrušujúce alebo čo, bolo to proste fiasko.

Pri Maggie som mala také rozporuplné pocity. Páčili sa mi jej ironické poznámky, to, ako mala na všetko odpoveď, vždy sa vynašla. Bola svojská a dokázala sa Michaelovi postaviť, keď to považovala za správne. Bola tvrdohlavá a nikoho si nepripúšťala k telu. Alebo sa o to aspoň snažila. Potom ma zabila ale touto vetou: Pripomínal jej vlkolaka zo série Twilight, ktorú tajne zbožňovala. (Potom to vylepšila tým, že jej obľúbený superhrdina je Thor :D). A občas sa správala neskutočne iracionálne.

Michael mi k srdcu neprirástol. Ukázal sa v úplne inom svetle, než v jednotke, čo veľmi za pozitívne nepovažujem. Bol prehnane ochranársky, nepáčilo sa mi, ako riadil svoju rodinu a porúčal svojím sestrám. Museli robiť to, čo on povedal a ani ich nepochválil. Preboha, veď bol ich brat, nie otec! Carinu ochraňoval viac než je milé a myslel, že len on vie, čo je pre ňu dobré. A to bola už dávno dospelá! A tak strašne citlivý, až to bolo otravné. 

Napriek tomu, že Maggie tvrdila, že má rada všetko pod kontrolou, tak som mala pocit, že práve Michael musel všetko riadiť. Páčila sa mi Carina (o ktorej je tretí diel, ale tomu sa pravdepodobne vyhnem, nech nemám ten istý príbeh už tretí krát). Má v sebe niečo, vďaka čomu si ju proste musíte obľúbiť. Kniha má akurát to plus, že sa dobre číta. Je to taký ten "čtivý" štýl písania, ktorý plynie pekne plynulo. Ale aj tak ma nevtrhla do toho deja toľko, ako tá jednotka. Ani nebola natoľko vtipná. Iba občas. A bod k dobru má odo mňa aj tá talianska kuchyňa o ktorej keď som čítala, tak sa mi zbiehali slinky. A celkovo to prostredie bolo nádherné. Mrzí ma to moje hodnotenie a pocity, lebo jednotka sa mi páčila. Niežeby bola nejako originálna, alebo tak, ale páčila sa mi. Žiaľ, toto považujem len za takú nepodarenú napodobeninu, ktorá nikdy nemusela uzrieť svetlo sveta...

Hodnotenie: **

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar.

Vy si ju môžete objednať TU.

Recenzoval: Maťa Wolf
books-mylife.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.