bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLovkyňa | Dá sa veriť každému?

Tri uhly pohľadov. Tri rôzne osudy, ktoré sa navzájom spájajú a prepletajú viac, než by sa dalo čakať - taká je Lovkyňa.


S touto knihou sa mi nezačínalo úplne jednoducho, pretože akosi sme si k sebe nevedeli nájsť tú správnu cestu. Snažili sme sa vyhovieť si, tráviť spolu dosť času a vidieť v sebe potrebný potenciál, no neznáme príčiny nám stáli v ceste v tom, aby sme sa spolu dostatočne skamarátili. Vďaka čomu prišla zmena? Rada by som vedela, no so všetkou úprimnosťou netuším. Len zhruba v polovici príbehu som si knihu začala konečne užívať a reálne ju vnímať, ako niečo čo za ten čas stojí. Áno, aj dovtedy tam boli výborné pasáže, priam skvelé, ale páčiť ako celok, sa mi to začalo až časom.
 


Je to zvláštne, ale knihe ani napriek tomu nemám, čo vytknúť. Napísaná bola výborne a autorka mala svoj príbeh dokonale premyslený, takže v ňom neboli žiadne diery, či medzery. Udalosti sa možno dali dopredu predvídať, ale príbeh bol postavený tak, že inak by to asi ani nešlo, takže to neberiem ako negatívum. Aj napriek tomu, že som sa zo začiatku musela do čítania nútiť, jedná sa o kvalitnú knihu, ktorá vám má čo ponúknuť. Čím viac sa nad tým zamýšľam, tým viac si len myslím, že mi nesadla do aktuálnej nálady, nie že by nebola dobrá.

Veľmi sa mi páčili postavy a striedanie pohľadov, pričom každý ponúkal niečo celkom iné. Iné, či už z hľadiska obdobia, prostredia, ale aj celkovej atmosféry. Mňa osobne zrejme od začiatku najviac bavila Jordan, ktorá mi bola zrejme najbližšia svojou povahou - ľahko som si ju obľúbila a držala jej palce. Milovala fotografie, mala v sebe iskru, ktorú ma bavilo sledovať a aj jej prostredie som si užívala dosť na to, aby som bola spokojná s tým, čo mám pred očami. Zo začiatku, kým ma príbeh ešte nebavil, boli jej kapitoly pre mňa najlepšími, avšak potom som si obľúbila aj ostatných a musím uznať, že som im veľmi krivdila. Kapitoly o Nine sú chvíľami dychberúce a jej prostredie je maximálne nevšedné - to sa dá povedať aj o jej charaktere. Nuž a Ian má takisto skvelé momenty, na ktoré netreba zabúdať.

Mrzí ma ten pomalý rozbeh, ale skôr sa snažím všímať si len radosť z toho, že som si k tomu predsa len našla cestu. Bola by strašná škoda keby nie... Teraz však môžem s čistým svedomím povedať, že knihu vám odporúčam a že sa mi páčila. Vojnových príbehov je mnoho, ale každý nám ešte vždy dokáže ukázať udalosti, ktoré by sme ani nedokázali predstaviť. A to je dobre. Musíme sa učiť, zvyšovať svoj záujem a svoje vedomosti, pretože udalosti minulé nás môžu poučiť o tom, ako chceme aby vyzerali naše dni budúce. Pevne verím, že vás kniha zaujala a v prípade, že sa ju chystáte čítať alebo ste ju čítali mi môžete kľudne rozpovedať svoj vlastný názor. Majte sa krásne :)!

Recenzovala: Kristína Drážovská
https://krystyblog.blogspot.com/2020/06/lovkyna-da-sa-verit-kazdemu.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.