bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLauren Slayton - Malá kniha štíhlosti

Zrejme to neviete, no už dlhšie sa snažím zdravo stravovať a venujem sa pravidelnému cvičeniu. Spočiatku som chcela skrátka schudnúť pár kíl, získala som však oveľa viac.

Detail tovaru Malá kniha štíhlosti
Vaša cena: 9,37 € Kúpiť

Trúfnem si povedať, že zmena životného štýlu na zdravší dokáže výrazne ovplyvniť kvalitu života. Neskutočne cenným zdrojom informácii, najmä na začiatku, bola kniha Igora Bukovského Teraz to zíde. (Za povšimnutie stojí aj jeho Návod na prežitie pre ženu.)

Lenže v oblasti stravovania/chudnutia/atď. sa dá vždy dozvedieť niečo nové, niečo vylepšiť, zdokonaliť... Práve preto som si chcela prečítať Malú knihu štíhlosti - mimochodom, za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem Ikaru -, o ktorej budem dnes písať. (Recenzia sa zaobíde bez hviezdičkového hodnotenia.)

Malá kniha štíhlosti poskytne know-how a všetky veci, ktoré treba spraviť, keď sa chystáte do plaviek, aby vám pomohla žiť svoj život štíhlo šťastne až do smrti.
Expertka na výživu a zakladateľka Foodtrainers Lauren Slayton vám pomôže obísť tie dokola omieľané prekážky v diétach – prácu, rodinu, spoločenské akcie, sviatky, a ďalšie – a vyhrať nad nim. Tu a teraz. Slayton sa s vami podelí o tajnú súčasť chudnutia – plánovanie – pretože predvídanie prekážok medzi vami a štíhlosťou je rovnako dôležité ako to, čo jete. A čo je na tom všetkom najlepšie, Lauren vytvorí stratégie za vás.

Kniha je na pohľad naozaj malá a pokiaľ by ste ju vzali do rúk, zistili by ste, že je navyše i ľahká. Napriek tomu do nej Lauren dokázala zakomponovať množstvo rozličných informácii a postrehov v rámci štrnástich kapitol. Na začiatku každej z nich nájdete súvisiaci citát, čo sa mi páčilo. Najviac ma zaujal hneď prvý z nich - Cieľ bez plánu je iba prianím (Antoine de Saint-Exupéry). 

Laurenina metóda je do značnej miery vystavaná práve na plánovaní. Čitateľovi poskytne základné pravidlá, poradí, ako si zostavovať plány týkajúce sa jedla a cvičenia, povedať má čo aj k veľkosti porcie. Myslím, že chudnúť bez premýšľania a plánovania nejde, v tomto sa s Lauren zhodneme. Napriek tomu sa mi jej štýl zdal miestamipríliš striktný

Navyše radí jesť iba jedno sacharidové jedlo za deň a z odporúčaných denných porcií sa skutočne neprejete. Osobne mám teda menšie pochybnosti, či je v ľudských silách držať sa jej rád natrvalo a sama by som to nedokázala vôbec... Ľudia sú však rôzni, každému vyhovuje niečo iné a každý si musí sám nájsť svoju cestu, pričom Malá kniha štíhlosti určite môže pomôcť

Autorka sa totiž venuje napríklad i situáciám, kedy sa váš životný štýl začne biť s vaším spoločenským životom, neprajníkom vo vašom okolí alebo cestovaniu. Všetko sú to dosť ošemetné záležitosti a rada navyše sa rozhodne zíde.

Hoci sa teda Malej knihy štíhlosti určite neplánujem presne držať a s niektorými vecami vyslovene nesúhlasím, som rada, že som si ju prečítala, dá sa využiť ako zdroj nových poznatkov a inšpirácie. Aby toho nebolo málo, na konci nájdete niektoré Laurenine recepty a dokonca aj zoznam odporúčaných potravín a značiek (no obávam sa, že s dostupnosťou u nás to bude dosť veľká bieda).

Recenzoval: Neliss
http://the-bookland.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.