bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLauren Kateová - Vodopád

Eurekine slzy zaplavili zem a Atlantída ožíva aj so svojím krutým kráľom Atlasom. Len Eureka ho môže zastaviť, no najprv sa musí naučiť, ako proti nemu bojovať. Preto putuje oceánom v štíte hromového kameňa aj so svojou priateľkou Cat, s otcom, malými súrodencami a priateľom Anderom. Oslňujúci tajomný Nositeľ rodu, zaľúbený do Eureky, sľúbil, že jej pomôže nájsť Solóna, záhadného Nositeľa rodu, ktorý sa skrýva. Ten by jej mohol poradiť, ako poraziť Atlasa.  

Jupí! Jupí! Jupí!

Konečne sme sa dočkali pokračovania originálnej série od Lauren. Ale stojí toto pokračovanie za to aky sme kričali jupí???

Ak ste nečítali prvý diel tejto série tak klik sem.

Prvý diel som hodnotila ako príjemnú oddychovku. Druhý diel je tiež príjemný ale vôbec to nie je oddychovka. Tiež musím povedať, že Vodopád sa veľmi líšil od Slzy. Slza sa odohrávala v prostredí, ktoré poznáme Vodopád sa odohráva v autorkinej fantázií.

Tiež stretneme veľa zaujimavých postáv. Napriklád trio desivých čarodejníc, ktoré mohli mať v knihe viac priestoru. Neboli to čarodejnice na aké sme zvyknutí. Lauren použila veľkú dávku predstavivosti a vytvorila čarodejnice o akých sa vám ani len nesnívalo. 

Ďaľšia pre mňa veľmi zaujimavá postava bol Solon. V mojich očiach dokonca zatienil hlavného hrdinu Andera, ktorý sa v druhej knihe až tak nezmenil.Povahovo. Čo sa týka jeho identity dozvieme sa niečo čo nás prekvapí.  Stále je zaľúbený do Eureky a ochotný pre ňu urobiť čokoľvek.

 No hej trošku nuda...

Na druhej strane Eureka prešla naozaj veľkou zmenou od prvej knihy. Už nie je to ustráchané dievčatko, ktorým bola. Stala sa z nej bojovníčka. Ktorá mi však liezla na nervy, pretože sa nevedela rozhodnúť či je pre ňu ten pravý Ander alebo Brooks. Jednoducho som popri čítani mala chuť vytiahnuť ju z knihy a prefackať!

Kniha podľa mňa nebola úplne zlá len miestami trochu nepremyslená. Na rozdiel od prvej knihy som sa tu občas strácala v deji, nechápala som mu a nevedela som čo sa v knihe odohrávala. Akokeby som iba čítala slová, ktoré mi nedavajú žiadny zmysel a v mojej hlave ostala tma.

To ma aj trošku mrzelo, pretože Lauren je podľa mňa výborná autorka a čakala som od tejto série oveľa viac.

http://extrastory.cz/images/2015/01-leden/01-2/Atlantis.jpgKoľko kníh je o upíroch, vlkolakoch a koľko kníh je o Atlantide? Je naozaj veľká škoda, že si to autorka nepremyslela trošku detailnejšie a všetky zaujimavé scény, ktoré stoja za to dala na koniec.

Napriek tomu ak sa vám Slza páčila, určite by ste sa mali vrhnúť do pokračovania už len preto, že ma veľmi zaujima váš názor.
 

Knihu si môžete zakúpiť tu.

Recenzovala: Veronika Galbavá

 

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.