bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLauren Kateová - Slza

Keď Eureke zomrie matka, začne strácať zmysel života. No dedičstvo po zosnulej mame všetko zmení. Začnú sa okolo nej diať divné veci, ktoré si nedokáže vysvetliť. Prečo ju prenasleduje tajomný chalan?

Prečo sa jej najlepší priateľ správa odmerane? Je toho toľko, čo ešte nevie. Niektoré tajomstvá by mohli ohroziť jej život, ale ona sa ich snaží rozlúsknuť za každú cenu. Bude vo svojom pátraní úspešná?

Dej je očarujúco rozprávkový. Autorka do knihy vsadila aj svoj vlastný príbeh o Atlantíde, čo som veľmi ocenila. Bolo to nádherné čítanie, ktoré určite poteší nejedného čitateľa. Na svoje si prídu aj tí, ktorí majú srdce dieťaťa, pretože celé dielo je postavené na niečom magickom a rozprávkovom. Nie je to obyčajná fantasy, na ktorú sme zvyknutí. Je to niečo viac, a keď si prečítate Slzu, zistíte, prečo je tomu tak.

Nikdy nevyroň jedinú slzu.

Postavy sú sympatické, občasná nereálnosť ich rozhodnutí sa dá v tomto prípade odpustiť. Eureka mi trošku liezla na nervy, no ostatní hrdinovia to vyvažovali. Ander nebol pre čitateľa vôbec tajomný, pretože od začiatku vieme, aké tajomstvo skrýva, a aké prepojenie má na celý príbeh. No aj tak som pasáže, kde sa objavoval, čítala v očakávaní niečoho veľkého. On mal odpovede na všetky otázky, ktoré si môžete položiť. Spisovateľka čaká dosť dlho, aby ich odkryla, no počkať sa vyplatilo.

Zatiaľ som vymenovala iba klady, no je tu veľké ALE, ktoré mi pokazilo dobré dojmy z knihy. Autorka to prehnala s romantikou. Bolo to veľmi presladené a ja nie som ten typ čitateľa, ktorému by to imponovalo. Nemám rada, keď sa niečo preháňa (hlavne s romantikou v knihách) a čakala som, kedy to spisovateľka utne. Nedočkala som sa. Táto skutočnosť mi prekážala, preto dielo hodnotím ako priemer.

Ak si knihu kúpite, budete mať v rukách príbeh na rozprávkových základoch. Možno vás pohltí od prvej stránky, možno nie, no treba pokračovať v čítaní, pretože toto nie len tak nejaká fantasy. Má v sebe prvky mágie, rozprávky a mytológie, aj keď sa mytológia v diele nevyskytuje vo svojej zvyčajnej podobe a to som uvítala (Takto bol dej originálnejší). Ak máte radi romantiku, Slza je pre vás to pravé. Mne v diele priveľmi prekážala. Keby sa niektoré pasáže utlmili, mohla by som knihe dať aj plný počet. Nuž, toto je čítanie asi pre romantické duše, ktoré si príbeh naplno užijú. Vrelo to doporučujem aj čitateľom, ktorí vyhľadávajú fantasy a young adult knihy.

Hodnotenie: ***

Recenzoval: Natalie Nathaly
http://nathalys-reading.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.