bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLáska z nebies

Lorna, ktorá vidí anjelov, láska z nebies na zemi, láska k sebe, k svetu, k deťom i partnerom. Do omdlenia opakované frázy, ktoré nás majú naučiť cítiť a rozdávať lásku. Je to v dnešnom svete vôbec možné? Vieme ešte milovať?

Čo je cennejšie ako láska? Ako úsmev, súcit, šťastie a pomoc jeden druhému? Niekedy potrebujeme špeciálne knihy „priamo od anjelov“, aby sme si uvedomili, čo máme na tomto svete robiť. Lorna Byrneová nám vo svojej najnovšej knihe ukáže význam lásky, jej pôvod, zmysel i jej mnohé podoby... hlavne nám ukáže, ako tú lásku z nášho zamknutého srdca pustiť von.

"Všetci sme čistá láska."

„Všetci sme čistá láska. Väčšina z nás lásku uzamkla vnútri a nedovolí jej prejaviť sa navonok. Láska v nás však zostáva. Môžeme lásku uzamknúť, ale nemôžeme ju zničiť. A vždy nám zostane možnosť lásku opäť odomknúť. Lásku odomykáme tým, že sa znova naučíme mať radi samých seba. Ak nie sme schopní mať radi samých seba, nie sme ani schopní milovať druhých.“

Lorna Byrneová vidí anjelov. Žije v inom svete a jej jediní priatelia sú práve anjeli (hm, ktovie prečo), ktorí ju šepotom navádzajú na správnu cestu a pomáhajú riešiť problémy nielen jej vlastné, ale aj problémy náhodných okoloidúcich.

Každý má svojho strážneho anjela a potom kopec ďalších, ktorí sú s nami v každej chvíli a pomáhajú nám uvoľniť nebeskú lásku, s ktorou sme sa narodili, ale časom, skúsenosťami a negatívnym vplyvom v našom živote sme okolo srdca ukovali ľadovú obruč a máme strach vypustiť svoje city. A práve toto chce Lorna aj s anjelmi svojím knižným posolstvom zmeniť.

V knihe prináša viacero skutočných príbehov a názorných ukážok rôznych podôb lásky. Sú úplne obyčajné, no v každom hrá svoju úlohu práve láska. Autorka vysvetľuje rozdiely medzi láskou, že existuje láska k deťom, rodičom, partnerom, zemi, zvieratám, k svetu a najmä k sebe.

Láska je súcit, ľútosť, láskavosť, vďaka. Na stránkach nás učí, ako v prvom rade musíme milovať seba, takých, akí sme, takých, akí sme boli stvorení. Pretože to je základ, aby láska z nášho srdca prúdila ďalej do sveta.

„Anjel bez mena mi povedal, že láska je láska, avšak milovať môžeme mnohými rôznymi spôsobmi. Všetci máme v sebe čistú lásku. Keď sme sa narodili, napĺňala nás skrz-naskrz láska.“

Nič nové sa v tejto knihe nedozviete, viete predsa, že na svete je láska a musíte viac milovať, aby ste boli šťastnejší, viete, ako v láske rozlišovať. Ale to, že si o tom prečítate, že vám názorne niekto opíše vlákna lásky a ukáže vašu osobu pod šepkajúcimi krídlami anjelov, to je niečo, čo vám skutočne otvorí oči a začnete vnímať lásku ako niečo skutočné, niečo, čo treba chrániť a rozdávať.

Pre niekoho brak, pre niekoho motivácia, pre niekoho úsmev a úškrn nad slovom anjeli.

Pre niekoho brak, pre niekoho motivácia, pre niekoho úsmev a úškrn nad slovom anjeli.

"My všetci, každý jeden, by sme sa nemali obávať ukázať svoju zraniteľnosť. Všetci sa musíme naučiť, že je normálne a pochopiteľné, ak sme zraniteľní, a že nik nie je dokonalý."

Úprimne sa neviem rozhodnúť či malo zmysel brať do rúk túto knihu. Páčila sa mi predstava anjelov v žiarivej zbroji, ale veriť sa mi veľmi nechce. Snažila som sa nenahnevať za menšiu nespravodlivosť v MHD, ale tiež mi to nevyšlo, žiadna láska zo mňa v tej chvíli neprúdila a fakt som sa snažila a mala v hlave odporúčania z knihy. A možno o to ide, mali by sme sa snažiť milovať o niečo viac. Ak nie, tak nám nepomôže ani svätená voda, ani Lorna Byrneová s celou čatou anjelov.  

Recenzoval: Mária Roštecká
http://www.citaj.to/index.php/recenzie/recenzie-knih/item/1441-l%C3%A1ska-z-nebies

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.