bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKeď riskujete a stavíte na jednu kartu všetko, čo máte.

Zažili ste ten pocit, keď niekoho potrebujete viac ako tlkot svojho srdca? Chcete vedieť, ako osud zmenil za rok životy dvoch zamilovaných ľudí po jednej ukradnutej chvíli, teplákovej bunde, kope vrchnákov od fliaš a niekoľko odstránených vrstiev bolesti? Nech sa páči, ponorte sa spolu s Pulzom pod hladinu hlbokej lásky.

pulzV závere románu Stretnutie došlo k bolestivému nedorozumeniu medzi Emily a Gavinom. Emily je rozhodnutá, že svadbu zruší, a v tichosti vytratí z Dillonovho bytu. Jej cesta smeruje do bytu za láskou jej života. Prekvapenie sa však nekoná. Gavin sa rozhodol, že si svoje ubolené srdce pôjde vyliečiť ďaleko od miesta, ktoré mu pripomína milovanú ženu. Za pomoci Coltona, Gavinovho brata, sa vidiečanka rozhodne bojovať o srdce muža, ktorého zranila na najcitlivejšom mieste. Odlieta do luxusného rezortu Playa del Carmen zachrániť lásku muža, ktorý jej predurčil osud.

„Keď cítila, ako stuhol, pichlo ju pri srdci. Spustila si ruku do lona a sklopil zrak. ,Nevrátim sa k Dillonovi, Gavin. Milujem teba,‘ zašepkala a zotrela si slzu stekajúcu po tvári.
‚To hovoríš teraz.‘ Obrátil pozornosť od Emily na cestu pred sebou. ‚Budeš ma milovať, kým si tu, Emily. Ale čo sa stane, až sa vrátime do New Yorku a ty ho opäť uvidíš?‘“

Svojím príchodom do Mexika spečatila ich spoločný osud a tú cestu Emily nikdy neoľutovala. Po návrate do večného mesta ich spoločná láska prekvitá. Lenže duchovia minulosti nikdy nespia a pomaly sa sťahujú do budúcnosti Emily a večného vtipkára. Hoci už Dillon nebol súčasťou zamilovanej dvojice, ešte vždy však dokázal ovplyvňovať ich spoločný život. Osud je ale nevyspytateľný. Dopraje Emily a Gavinovi konečne vytúžený oddych alebo poruší svoj sľub a do cesty za šťastným koncom im ešte pohádže polená pod ich krehký cit?

„‚Milujem ťa, Gavin,‘ zašepkala. Myseľ jej vpaľovala do pamäte každú vzácnu sekundu, minútu a hodinu, ktorú spolu prežili.
‚Dal si mi všetko, po čom som kedy túžila, a ešte viac. Dúfam, že som urobila to isté pre teba.‘ Odmlčala sa, vzala Gavinovu tvár do dlaní a srdce sa jej rozbúchalo rýchlejšie.“

Gail McHughová opäť dokázala zaútočiť na srdce a dušu všetkým svojim priaznivcom. Pulz je nádherná prechádzka rajskou záhradou a súčasne plná životných nástrah. Pulz je ako jazda na horskej dráhe. V jednom okamihu ste hore a prežívate hlbokú a vášnivú lásku, len aby ste sa v nasledujúcej chvíli ocitli dolu a začali sa strachovať a plakať nad krutosťou života.

Autorka v románe rozprestrela rôznorodú paletu najrozmanitejších pocitov a myšlienok hlavných postáv. Pulz je znova písaná veľmi pocitovo a riadky nabité vášňou budú čitateľa sprevádzať počas celého deja. Premyslené opisy miest a situácií sú dávkované v primeranom pomere. Zamilované dialógy sú popretkávané silnou vibrujúcou túžbou, sú mimoriadne živé, pútavé a vyznievajú reálne. Rýchla spádová dejová línia vám umožní priamu cestu k srdciam hlavných hrdinov. Spolu s nimi zdieľate radosť, strach a smiech. Spoločne bojujete proti nepriazni osudu, milujete a veríte v ich neuveriteľnú, ba priam až magickú lásku.

Spisovateľka sa dokonale vyhrala s emóciami čitateľa a je majsterka v zavádzaní. Aj napriek určitým predvídateľným situáciám v deji Gail McHughová zachovala svoj napínavý a vášňou nabitý štýl písania. Ani tento malý nedostatok mi nezabránil v tom, aby som sa ponorila do strán knihy hlbšie a plnohodnotne si vychutnala zážitok z čítania. Predpokladám, že po prečítaní Pulzu budú milióny žien snívať o takom mužovi, ako je Gavin. Jeho romantické vyznania vám znova vyrazia dych. Množstvo žien sa stotožní s Emily a všetky budú túžiť po takej hlbokej láske a žiadostivosti. Aj keď je v románe viac erotického šteklenia, autorka do popredia stavila nespútanú a silnú lásku, ktorá miestami hraničí až so spaľujúcou posadnutosťou.

Pulz odporúčam ako výborné letné oddychové čítanie. Pre všetky ženy, ktoré chcú prežiť romantickú lásku ako vo filme. Pulz je skvelá voľba pre všetky ženy, ktoré už zabudli, ako chutí láska v najrôznejších podobách.

Recenzovala: Simona Rošková

http://plutonium.sk/2015/pulz/

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.