bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKeď páčiť sa nie je dosť... Závislá od teba (Laurelin Paige)

Nový mesiac začal, Kaufland už predáva vianočné ozdoby a Mikulášov a ja prinášam recenziu! A tak sa tešte so mnou a buďte jemne závislí na knihe (lebo ja namotaná už som) 

http://4.bp.blogspot.com/-CjMZrZ7iCVU/Vg2h5nv9mWI/AAAAAAAAFKg/w98fcEOEXMo/s320/large-zavisla_od_teba.jpgAnotácia: Krásna Alayna Withersová vie, čo znamená prenasledovanie a zákazy približovania, ale to už aj s pomocou terapeutky azda prekonala. V ruke má novučičký vysokoškolský titul a premyslenú celú budúcnosť – získa lepšiu pozíciu v nočnom klube, kde pracuje, a vyhne sa každému mužovi, ktorý by mohol spustiť jej obsedantnú poruchu. Dokonalý plán! Alayna však vôbec nerátala s Hudsonom Pierceom, novým majiteľom klubu. Je inteligentný, bohatý a neuveriteľný fešák – presne typ muža, od ktorého by sa mala držať čo najďalej, ak sa chce vyhnúť prízrakom z minulosti. Lenže osud to chcel inak a Alayna je už stredobodom Hudsonovho záujmu. Chce ju dostať do postele a vôbec sa tým netají. Keď jej Hudson dá neodolateľnú obchodnú ponuku, už sa mu viac nemôže vyhýbať a jeho magnetizmu sa nedá ubrániť...

Keď zistí, že aj Hudson má svoju temnú minulosť, je už neskoro. Alayna si uvedomuje, že s problematickejším chlapom sa ani zapliesť nemohla. Je však možné, že práve ich minulosť im dá šancu navzájom sa vyliečiť a konečne nájsť skutočnú lásku.

Myslela si, že svoju úchylku už zvládla, no to by sa v jej živote nemohol objaviť on.  Bol úžasný, chodiaci boh,  dokonalý objekt jej záujmu,  ale pre jej aj jeho vlastne dobro ho chcela nechať tak.  To by   však on nemohol mať plány. Aj keď prvotne nejde o naozajstný vzťah, iba o nezvyčajnú dohodu, časom sa hranice posúvajú. Obaja majú v sebe niečo, čo by ich začínajúci a veľmi jemný vzťah mohlo urobiť viac vášnivým,  alebo ich oboch úplne zničiť. Závislá na tebe sa môže zdať ako ďalší erotický román (a aj je),  no k  veciam sa stavia inak ako u jeho predchodcov. A úprimne si myslím, že príbeh Alayny a Hudsona budete chcieť sledovať.

Alayna je stalkerka. A tu si nerobím žiadnu srandu. Ak sa v jej okolí objaví muž,  ktorý sa jej naozaj páči, má prednosti, ktoré ju lákajú a chce ich, jej prvotný inštinkt je nájsť si všetky dostupné informácie o ňom a neskôr zistiť aj tie nedostupné. A ak ju muž opustí,  už je neskoro - je na ňom závislá. Alayna si to sama dobre uvedomuje, a preto je rozhodnutá sa zamerať na prácu v klube. Ak bude pracovať, ak využije svoj potenciál a vedomosti na prácu, na mužov jej neostane čas. No ale vieme ako to dopadlo. Je veľká sranda sledovať, ako jej myseľ funguje,  ako sa snaží premáhať to, čo je pre ňu prírodzené. Uznajte,  ako často sa dostaneme do hlavy niekomu, kto otvorene priznáva a vie o tom, že to prenasledovanie, čo robia vlastne všetky hrdinky, je prejavom psychickej choroby?! Alayna sa mi páči! Má svojský humor a občas sa jej zadarila aj dobrá hláška. Takže jednoznačne palec hore.

Vedľajších postáv je tam akurát dosť a je na ne čas.  Tvoria kulisy príbehu, obracajú a komplikujú dej, aby ostal svieži a nebol iba o sexe a ich problémoch. Samozrejme, väčšina postáv tam bola na to, aby ostatným, alebo v respektíve Alayne, pripomínali aj Hudsonové problémy. Keď sa tak nad tým zamyslím, vlastne takmer polovicu vedľajších postáv som vnímala negatívne, zatiaľ čo tu druhú som brala ako príjemné odreagovanie od toho zlého.  Čiže postavy sa pekne vyvažovali a ako som povedala, pekne dopĺňali dejovú líniu, či už boli dobré alebo zlé. Hudson je ten dokonalý prototyp dnešného hrdinu erotických románov: Krásny, bohatý, skvelý v posteli, psychicky narušený a zabalený v meter hrubom betónovom rúšku tajomstva, ktoré sa oškrabáva horšie ako roky zaschnutá žuvačka na spodku školskej  lavice. Aj keď zlúpnete kúsok, ešte tam toho hromada ostane, a tak je to vždy. Ale Boh stoj pri mne, ja som Hudsona mala rada aj so všetkými jeho komplexmi. Aj keď sa o ňom čitateľ takmer nič nedozvedel.  A teším sa na všetky jeho špinavé tajomstvá.

Klišé. Všetky knihy, alebo aby som nežrala 98%, kníh tohto žánru sa iba hemží samým klišé. V podstate sa neustále omieľa jedna idea príbehu a občas sa pozmení spracovanie. Rovnaké frázy, rovnaké situácie,- to je pre tieto knihy typické. Avšak, ak to spracujete dobre, tak sa vám aj to, čo tu už stokrát bolo a miliónkrát bude, ujme a bude to čitateľov zaujímať.  Takto šikovne si s tým poradila ja Laurelin. Kniha sa čítala rýchlo, išlo o úplne oddychové čítanie, ktoré si chcete otvoriť po práci/škole, zababušiť sa do perín a mať svätý pokoj. Niečo, čo pohladí ženské srdiečko a rozochveje dušu.  A keď vás kniha zaujme a kniha skončí, budete chcieť pokračovanie- nie nedočkavo, ale so zvedavým pocitom, čo bude ďalej.

Zrejme je jasné, že kniha sa mi páčila. Je pravda, že toto bol naozaj iba začiatok príbehu. Taký jemný začiatok, ktorý nás pripraví a navnadí na pokračovanie.  Príjemné postavy, zaujímavá, avšak trochu otrepaná téma. Závislá od teba je jednoducho príjemná romantická kniha, ktorú ak máte tento žáner radi, určite odporúčam. A aby som si mohla vyššie hodnotenie nechať na zvyšok série, Závislá od teba odlieta na štyroch obláčikoch. 

Recenzovala: Marianna Barčíková

http://kniznenebo.blogspot.sk/2015/10/ked-pacit-sa-nie-je-dost-zavisla-od.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.