bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJodi Ellen Malpas - Tento muž (#1)

Ako som už spomínala, k Tomuto mužovi som sa nedostala vlastným pričinením, za recenzný e-book ďakujem vydavateľstvu Ikar.

Erotiku v knihách nevyhľadávam (skôr naopak) a teda, hoci som knihu s výnimkou pár scén prečítala, nemám ju s čím porovnávať v rámci žánru a nie som si istá, aké hviezdičkové hodnotenie by som jej mala udeliť.

Tento článok neberte ako tradičnú recenziu, ale skôr ako objasnenie, čo od tejto novinky očakávať a ako na mňa zapôsobila.

Keď mladá bytová architektka Ava O’Sheaová prijme pracovnú ponuku, netuší, čo ju v luxusnom hoteli s názvom  Zámok čaká. Najskôr bežná konzultácia s nafúkaným, nudným vidieckym snobom s cigarou v ruke. Napriek očakávaniu tam však stretne Jesseho Warda, zničujúco príťažlivého, veľmi sebavedomého plejboja, ktorý vyhľadáva erotické dobrodružstvá a neuznáva pritom nijaké hranice. Okamžite medzi nimi preskočí iskra. Ava sa k Jessemu nechce citovo pripútať, ale nedarí sa jej ovládnuť obrovskú túžbu, ktorú v nej prebudil. Vie, že tento muž jej napokon zlomí srdce, a inštinkt jej našepkáva, aby od neho ušla, kým to ešte dokáže. Lenže Jesse sa jej nechce vzdať. Aj on po nej túži a je rozhodnutý získať si ju za každú cenu.

Napriek tomu, že je Tento muž jediný erotický román, ktorý som prečítala, z niektorých recenzií som vydedukovala, že nezdravé vzťahy, príliš dominantní chlapi a príliš ovplyvniteľné ženy sú vlastne akýmsi poznávacím znakom. Inak to nebolo ani v tomto prípade.

Ava O’Sheaová je úspešná bytová architektka so skvelou prácou, nedávno sa rozišla s dlhoročným priateľom a dočasne býva so svojou kamarátkou. Vlastne pôsobí celkom normálne a príjemne, aspoň do chvíle, kým ju jej práca nedovedie na Zámok a ona sa nestretne s Jessem Wardom.

Jesse Ward je totiž neskutočne dokonalý, sexy, neuveriteľne arogantný a Avu všetka tá elektrina vo vzduchu div že nezabije. Nuž a bez ohľadu na to, ako hlúpo sa v jeho prítomnosti správa, Jesse Avu chce.

A tak sa začína kopa strán naplnená ich intenzívnym, šialeným vzťahom. On je niekedy vcelku milý, zvyčajne však prehnane žiarlivý a posadnutý kontrolou, ona si v niektorých chvíľach uvedomuje, že čosi nie je v poriadku, no väčšinou jej je to úplne jedno... Samozrejme, prirátajte si erotické scény, pár náznakov, že život sa predsa len točí aj okolo niečoho iného a koniec, kedy vyplávajú na povrch nové skutočnosti a veci naberú zaujímavý spád.

Knihe nemôžem uprieť jedno - je napísaná veľmi čitateľne. Akokoľvek som si chcela trieskať hlavu o stenu nad správaním hlavných postáv, stránky ubiehali rýchlo a kniha mala tú správnu atmosféru. Ďalšie plusové body má u mňa koniec, kedy sa začali veci viac riešiť a emócie, ktorými bol príbeh nabitý, ma konečne zasiahli.

Tento muž a podobné romány teda síce naozaj nie sú moja šálka kávy a neplánujem ich čítať, no do istej miery vidím, prečo kniha v zahraničí zabodovala a našla som na nej nejaké plusy. Preto zvolávam všetkých fanúšikov tejto literatúry a dávam im do pozornosti Tohto muža, ktorý dorazil na Slovensko v svojej plnej... šialenosti. (A podľa Avy určite i kráse.)

Recenzoval: Neliss
http://the-bookland.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.