bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJamie McGuire- Prozreteľnosť: Odhaľte s Ninou nadprirodzeno a lásku!

Nina ma veľmi silný vzťah s jej otcom, ktorý vyčítate už z prvých riadkov knihy. Nina berie svojho otca ako hrdinu ,ak nie ako Boha, a preto je pre ňu úplne zničujúce, keď jej otec naposledy vydýchne.

Trošku depresívny začiatok však ? To sa však zmení, keď Nina na ceste z pohrebu stretáva okúzľujúceho Jareda. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ide o náhodne stretnutie , ktoré sa už nikdy opakovať nebude. Ale ako správne tušíte, tak to nebolo posledný krát a ani náhodne. Ako sa toto objavovanie v núdzi začne opakovať, začne aj Nine dochádzať, že to nie len tak úplne náhodne a tak sa tomu rozhodne prísť na kĺb. Avšak ako začne odhaľovať pravdu príde na to, že ak odhalí jedno tajomstvo, privalí nie len na seba nebezpečenstvo, pred ktorým ju možno nebude vedieť ochrániť ani Jared.

,,Ak si myslíš, že som šťastná keď som bez teba , tak je to preto, lebo na teba myslím“

Nina mi prišla už po prvých riadkoch veľmi sympatická. Asi to bolo tým, ako opisovala jej vzťah k otcovi (a je mi úplne jasné, že je to iba v knihe :D 90% dievčat v jej vekovej kategórii  nechce o tom svojom ani počuť :D) Avšak ako strany pribúdali, chcela som ju prefľaskať. Keď sa takto správa šestnásť- sedemnásť ročná hrdinka tak prosím- ešte to dokážeme zvaliť na hormóny a nevyspelosť, no ako sa zdá vekom rozum neprichádza – u knižných hrdiniek teda nie.  Ako viac trávila čas s Jaredom, tým viac kašľala na svojich blízky a občas som mala dokonca pocit, že keď potrebovala naštvať jej milovaného jej boli dobrý. Nespomínam ani jej fňukanie a šialene pokusy zaujať jeho pozornosť.  V určitých okamihoch som videla tú Ninu z prvých strán a občas ma prekvapila svojou odvahou a rozvážnosťou, preto dúfam že sa táto jej vyspelejšia stránka viac prejaví v druhom diely. Ak nie....bude to zaujímavé.

,,Neviem si predstaviť život bez teba. Nechcem život bez teba.“

Určite vás zaujíma aj vyššie spomínaný Jared...možno vás to prekvapí ale je ...dokonalý. Akoby nebol z tohto sveta. Anjelská krása, je tam keď ho potrebujeme ...no jednoducho dokonalý hrdina. Viem že toto vyznieva asi dosť ironicky (a aj by malo), ale nebudem vám klamať, že moje srdce nezaplesalo keď sa ocitol na scéne. No nie tak silno ako pri iných dokonalých knižných hrdinoch. Jared bol citlivý parterom a dobrým ochrancom, no ako začal byť ,,sebecky“ bol viac ten citlivý partner ako drsňak. Už od začiatku mi bolo jasné, že bude na Ninu úplne namotaný a taktiež mi bolo jasné, že sa dočkáme momentov: pre tvoje bezpečie sa ťa radšej vzdám. Preto som od neho nečakala nič extra. Keďže sa v príbehu črtá aj ľúbostný trojuholník je tu aj tretí muž, ktorý je sladký ako šteniatko ale najradšej by som ho dala do útulku v Číne, kam by som ho poslala loďou. Pretože Nina neberie ako svoj milostný objekt nikoho okrem Jareda, je tam Ryan iba na to, aby drásal moje nervy. Čo sa týka jej priateľov: páčili sa mi. Boli príjemný, vtipný a starostlivý. Škoda že tam neboli častejšie (lebo Nina na nich musela sra...) a keďže viem čo sa bude diať v ďalších dieloch (ehm a to som čítala iba anotácie), dovoľujem si povedať, že už im môžem zamávať na rozlúčku, lebo ich Titanic už odplával.

Samozrejme príbeh je zameraný aj na rodinu. Aj ked Ninin otec zomiera hneď na prvých stránkach ešte aj na konci príbehu riešime jeho minulosť a ,ako počas čítania zistíte, tak zároveň aj minulosť Jaradového otca. Nevyhneme sa naštvanej sestre, odmeranej matke alebo naopak veľmi milej matke našich dvoch nadprirodzených súrodencov.

,,Teraz ťa idem pobozkať a neviem, či budem schopný prestať“

Keď som sa dozvedela, že Yoli k čitateľom prinesie ďalšiu knihu od úžasnej Jamie, vedela som že tu knihu budem mať. Jamie ma presvedčila veľmi príjemným štýlom písania a plynulým prerozprávaním príbehu už pri jej knihe Krásna katastrofa. Možno viete možno nie, táto kniha bola autorkin debut a aj keď som to vedela, bola som príliš nadšená a mala veľké očakávania. Nechcem povedať že ma táto kniha úplne sklamala- to by som vám klamala, len ja som mala od tejto prvotiny priveľké očakávania. Chcela som prepracované postavy a príbeh ...jednoducho som chcela až moc. Prozreteľnosť je dobrý príbeh: zmes romantiky, nadprirodzena a akcie. Hlavným mínusom sú u mňa postavy, ktoré mi jednoducho nesadli a možno trochu prirýchli spad deja, pretože ja si neviem predstaviť, čo chcú riešiť ešte zvyšné dve knihy (tým chcem povedať, že podľa mňa by Jamie stačili aj dve knihy.) ale keďže ich ešte nemám prečítané, neviem, čo si pre nás autorka prichystala ale teším sa na to a dúfam že budem môcť byť pozitívnejšia.

,,Existujem pre teba. Žijem pre teba. Žijem pre to, aby som ťa miloval.“

Ak ste sa dopracovali až sem tak vám gratulujem. Dopracovali ste sa k zhrnutiu: Kniha sa mi páčila aj keď mala určité muchy v podobe postáv a rýchleho spadu príbehu. No určite oceníte autorkin štýl a ľahkosť čítania. Príbeh vám ponúkne  romantiku a nadprirodzeno ale aj nejakú tu akciu. Knihu určite odporúčam, pretože sto ľudí, sto chutí a vám možno tento príbeh padne ako uliaty. Osobne sa teším na pokračovanie: Proroctvo, ktorého sa dočkáme už v septembri tohto roku. Prozreteľnosti dávam tri obláčiky.

Hodnotenie: ***

Recenzoval: Mara
http://kniznenebo.blogspot.sk/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.