bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skJ. K. Rowling: Skvelý život

(Hoci táto útla knižočka vyšla v zahraničí už pred pár rokmi, v slovenskom preklade vychádza 13. 2., takže som sa ju sem rozhodla zaradiť.) V čase, keď Rowlingová písala Harryho Pottera, bola nezamestnaná, rozvedená, s dieťaťom na krku... Proste zlyhala na plnej čiare. No pozrite sa, kde je dnes. Keď ju pozvali, aby predniesla prejav na promócii na Harvarde, hovorila v ňom o dvoch témach: o zlyhaní & jeho neočakávaných výhodách a o význame fantázie.

"Nepotrebujeme mágiu, aby sme zmenili svet, všetku potrebnú moc nosíme v sebe: máme schopnosť predstavovať si niečo lepšie."
Táto kniha má iba 76 strán (v čom je zarátaná krásna grafická úprava a niekoľko ilustrácií), no trúfnem si tvrdiť, že tento prejav skrátka stál za "zvečnenie" v knižnej podobe. Rowlingovej sa v ňom podarilo zavtipkovať, ukázať, že sa neberie príliš vážne, porozprávať čerstvým absolventom o svojom živote a zároveň im poskytnúť kopu podnetov na zamyslenie. Vyslovila viaceré vety, ktoré človeku ostanú víriť hlavou a s ktorými ste sa možno stretli, lebo ich ľudia s obľubou citujú. Osobne som rada, že som všetko mohla spracovať v širšom kontexte.

"Prečo vám rozprávam o výhodách neúspechu? Jednoducho preto, lebo vďaka neúspechu som vylúčila nepodstatné. ... A tak sa skalnaté dno stalo pevným základom, na ktorom som si znova vybudovala život."
V tomto bode si zrejme túto knihu viete predstaviť a buď si ju chcete prečítať alebo nie. Mám teda len dve úlohy: Ak ste nevedeli, že vychádza - dať vám o nej vedieť. Ak ste zvedaví, ale váhate - povzbudiť vás, aby ste si ju prečítali. Iste, prežijete aj bez toho, ja však tú polhodinku, ktorú som pri nej strávila, určite neľutujem.

Pokiaľ sa chcete o knihe dozvedieť viac alebo si ju rovno kúpiť, stačí kliknúť. Za poskytnutie recenzného e-booku ďakujem vydavateľstvu Ikar.

Recenzovala: Kristína Smolková
http://the-bookland.blogspot.sk/2018/02/minirecenzie-zn-nove-knihy-znamych.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.