bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skIndia place - Samantha Young

Autorku Samanthu Young mám celkom rada, zatiaľ som prečítala všetky knihy z jej série, ktoré vyšli na Slovensku. Niekedy to tak býva, že autor sa s nasledujúcimi časťami jeho kníh v písaní zlepšuje.

Podľa mňa to tento prípad nie je. Možno sa pomaly vycibril autorkin štýl, ale myslím že jej knihy strácajú na originalite. Viem, viem, existuje mnoho kníh s romantickou tematikou a je len ťažké sa odlíšiť, ale napríklad táto kniha je pre mňa už moc. Ak by to bola trilógia tak by mi to bohato stačilo, i keď u mňa bol aj tak najlepší prvý diel.

Týmto vám knihu nechcem znechutiť, pretože ako taká je fajn. Milovníčkam romancí bude sedieť ako uliata, to len ja mám pocit, že som z tohto typu kníh už prečítaná. Mám z nich book hangover, ale aj tak stále hľadám niečo výnimočné. Toto je skôr taký priemer.

Ak ste čítali predošlé časti, podľa anotácie rýchlo pochopíte o kom bude táto kniha. V mnohých scénach sa nachádzajú naši obľúbení hrdinovia z predošlých častí a keďže sa táto kniha nachádza v časovom období niekoľko rokov po poslednej knihe, vidíme tu aj poriadne zmeny. Rodinky sa rozrástli a všetci stále držia spolu, napriek komplikáciám, ktoré ich postihli.

Veľkým plusom, ktoré vítam v každej knihe sú hrdinky, ktoré majú radi knihy, resp. čítajú. Vždy ma to príjemne poteší a povzbudí na duši. V tejto sérii nájdeme takýchto dievčat viac... a ešte keď nájdem sexi chlapa s podobnou záľubou tak skoro odpadávam od šťastia.

Ak čítam sériu, ktorej nadchádzajúce diely ešte nie sú publikované, tak pri pokračovaniach často zabúdam niektoré detaily kníh. Kvôli tomuto zádrheľu si niekedy dávam re-reading. ALE niektorí autori majú objasňovanie predošlých kníh tak zmáknuté, že re-reading netreba. Napríklad taká Samantha. I keď musím uznať, že ak by som čítala iba túto jednu knihu a predošlé nie, tak by mi to vadilo.

Recenzoval: Nikee
http://pareidolicgirl.blogspot.sk/2015/02/india-place-samantha-jones.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.