bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skIch príbeh pokračuje a sú Závislí od seba (Laurelin Paige)

Nový rok za nami! Dúfam, že máte všetky končatiny a nemuseli ste ísť na výplach žalúdka! Takže, tu máme prvú recenziu roku 2016 a taktiež aj prvú súťaž tohto roka! Užite si recenziu na druhú knihu zo série Závislí- Závislí od seba a nižšie si môžeme zasúťažiť aj o prvý diel! Tadááá !

Závislá od teba bola kniha o dvoch ľuďoch, ktorí predstierali  vzťah, aby ošialili jeho rodinu a pritom mali príležitostný sex. Závislí od seba, je kniha o dvoch ľuďoch, ktorí sa pokúšajú o normálny vzťah, aj keď ani jeden z nich nie je práve ,,normálny“.  Alayna a Hudson sa po nedorozumeniach púšťajú do vzťahu ako každý obyčajný človek. Sami  si uvedomujú, čo všetko ohrozuje ich vzťah a snažia sa, aby ich minulosť ovplyvňovala čo najmenej. Aj keď to je extrémne ťažké, nakoľko tu je stále Celia- najlepšia priateľka a žena, ktorá zohrala obrovskú úlohu v Hudsonovom živote a stále sa v ňom mieni udržať. A nehovoriac, že aj Alaynu dobieha jej vlastná minulosť.  Avšak, ak obaja chcú tento vzťah udržať, ako si tvrdia, musia stáť jeden pri druhom a vzájomne si veriť, nech sa deje čokoľvek. Otázne je, či to aj dokážu.

Hlavná hrdinka Alayna sa veľmi nezmenila. Stále som si užívala, ako sa snažila premôcť svoje stalkerské myšlienky. V tomto ohľade som si  to užívala o niečo viac, nakoľko to nebolo celé nesmiem sa k nemu priblížiť, lebo to dopadne taktonesmiem urobiť toto, lebo to dopadne zas tak. Tento krát to bolo skôr o tom že sa so svojimi pocitmi zdôverovala, hlavne Hudsonovi, a to jej celkom pomohlo a taktiež vedela rozoznať, čo je príliš a bez nejakých hypotéz sa tomu jednoducho vyhla. Keď prekročila hranicu, bola si toho vedomá. Keby si to tak uvedomovali aj iné hrdinky. Pravda je zas, že tie naozaj nikdy nepriznajú, že sú na hlavnom hrdinovi chorobne závislé. Avšak, nech sa dialo čokoľvek, Alayna ostala rovnako dobrou hrdinkou ako v prvom diely- vtipná, svojská, úprimná a hlavne mala chyby- ako človek. A toto mi pri čítaní vždy zdvihne náladu.   

Takpovediac, vedľajšie postavy sa nezmenili. Kde-tu sa mihla nová, no však nie veľmi podstatná postava, ktorá povedala pár slov a zas odišla. Aj keď musím podotknúť, že vedľajšie postavy, keď sa nad tým zamyslím, sa nevyskytovali tak často ako v prvom diely. Čo dáva samozrejme zmysel, keďže táto kniha je skôr o budovaní vzťahu medzi hlavnými hrdinami a nie o tom, že ukazujú svoj vzťah iným ľudom- čo mne osobne vyhovovalo, nakoľko som si asi 60% postáv v predošlej knihe neobľúbila, keďže chceli rozvrátiť to krehké puto medzi hrdinami. Smutné je, že aj keď sa vedľajšie postavy ukázali, boli to zväčša tieto- čiže žiadna sláva. Celia sa však zmenila, teda ona bola stále opisovaná ako niekto, kto ich vzťahu fandí a naozaj ho chce. Ja som tomu v tejto knihe uverila, hlavná hrdinka tomu uverila- každý tomu uveril! No keď sa zdala taká milá, nikto by ju nepodozrieval, že je to vlk v koži ovce. Teda podozrieval, ale viete, nechala som sa oklamať. Čo sa Hudsona týka...On sa moc nezmenil. Stále bohatý, dobrý v posteli a pozorný partner s trošku prehnanými sklonmi, čo sa hrdinky týka a tak. A aj keď ma pred koncom naštval (no kto by TOTO od neho čakal!) stále je mojím milášikom.

Rovnako ako prvý diel bol aj tento diel veľmi čitateľný. Raz sa začítate a čítate hodiny, až kým si neuvedomíte, že čítate informácie o vydavateľstve. Rovnako ako predošlý diel, ani tento sa nevyhol klišé, ale zas a opäť: čo od kníh tohto žánru okrem presladenej romantiky, očakávate? Laurelin sa tomu síce nevyhla, ale podala to najlepšie ako vedela. Táto kniha nemala takú iskru ako prvý diel, no autorka vyšla z cesty a občas, hlavne ku koncu, urobila pár zvratov, až to človek ani nečakal. Kniha splnila svoj účel a ja som si pri nej naozaj oddýchla a opäť čakám na pokračovanie a tajne dúfam, že vydavateľstvo siahne aj po knihe z Hudsonovho pohľadu. Takže ticho sedím a čakám kým sa ku mne dostane ďalšia skvelá kniha od tejto autorky.

Kniha sa mi páčila, ako by to nebolo zjavné, však? Hlavná hrdinka je príjemná, niektoré vedľajšie postavy už nie, ale to ku knihám patrí. Závislí od seba sa radí medzi tie lepšie napísané romanticko- erotické romány, ktoré nesmú chýbať vo vašej knižnici. A tak aj druhý diel série závislí dostáva štyri obláčiky!

Recenzovala: Marianna Barčíková
http://kniznenebo.blogspot.sk/2016/01/ich-pribeh-pokracuje-su-zavisli-od-seba.html

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.