bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHrdina /Hero/ - Rhonda Byrne

„Raz“ je choroba, ktorá vezme vaše sny spolu s vami do hrobu... Jedna z krásny a veľmi múdrych myšlienok novej knihy  americkej autorky Rhondy Byrne –Hrdina. Určite poznáte jej predošle diela, Secret a Magic. Boli výborné..ale toto jej dielko je jedinečné.

Skôr ako som sa o ňom rozhodla napísať, prečítala som ho 3x!!. Druhy a tretíkrát už len vybrané pasáže ,ktoré ma veľmi oslovili ale viem, že sa k nej budem vracať veľmi často. Kniha je  opäť veľmi pekne graficky urobená a tak navodzuje príjemnú  retro atmosféru.  Autorka opäť umocňuje svoje myšlienky príbehmi skupiny úspešných osobností, ktoré nemôžu nechať nikoho na pochybách, že všetko je v živote človeka možné, ak sa pre to rozhodne a urobí patričné kroky.

Hrdina mi od začiatku pripomínal  cestu  tarotového  Blázna,ktorý v kartách reprezentuje nás samotných a naše putovanie životom a premeny nášho osobnostného vývoja.

Príklady priťahujú,  sú najpresvedčivejšími argumentmi ..a na tom autorka  postavila silu svojej knihy . Veľmi zaujímavo sú zachytené postoje a komentáre jednotlivých osobností k takým základným ľudským emóciám a prejavom akými  sú radosť, strach, úspech, pokora, viera, optimizmus, túžba uspieť, intuícia...

Praktické ukážky života ľudí, ktorí začínali  v neľahkých podmienkach ale mali svoje sny a predstavy o vlastnom živote a úspechu, sú najlepšími prezentáciami správnosti životných postojov založených na hodnotách  viery ,pokory, vďačnosti, optimizmu, odhodlanosti..

Kniha je pre všetky kategórie čitateľov- tí ,ktorí majú pocit ,že si svoje sny splnili, si možno povedia, ano je to aj o mne.

Tí, ktorí túžia, aby si svoje sny splnili –práve dostali výbornú mapu na svoju vysnenú  cestu.

No a tí, ktorí nemajú  dosť odvahy, tí ju určite naberú..

Veľmi vrelo som ju už odporúčala najmä mladým ,pretože stoja na začiatku svojej cesty životom a príklady priťahujú, Čaká vás cesta veľkého dobrodruha tarotového  Blázna -Hrdinu, ktorý má odvahu vykročiť zo svojej „zo zóny bezpečia“ a ísť za svojim životným snom .Z množstva myšlienok, ktorými kniha oplýva na záver jednu..

“Nasledujte svoje blaho- to je nitka, ktorá vedie k všetkým vašim snom..“

Ak  sa rozhodnete kúpiť si  Hrdinu, určite ho  nezaložíte po prečítaní do knižnice.

 Vďaka tak veľkému množstvu podnetných myšlienok si  ju radšej nechajte na svojom pracovnom stole alebo na nočnom stolíku.

 A ešte niečo..nekupujte iba jednu, darujte  ich svojim priateľom, deťom ,partnerom..darujete im mapu na plnenie ich snov..

Recenzoval: Ebbee
http://www.ezoterik.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.