bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHolly Smale - Šprtka

Obálka knihy: Priznávam sa, že knihu som si z časti kúpila hlavne kvôli obálke. Autori obálky si tentokrát dali vážne záležať. Obálka je perfektná! Najviac sa mi na nej ráta, že modelka má na sebe rovnaké okuliare, aké nosím ja! :D Takže som sa Obálka knihy: Priznávam sa, že knihu som si z časti kúpila hlavne kvôli obálke. Autori obálky si tentokrát dali vážne záležať. Obálka je perfektná! Najviac sa mi na nej ráta, že modelka má na sebe rovnaké okuliare, aké nosím ja! :D Takže som sa dozvedela, že nosím šprtkovské okuliare. :D Nemôžem dať nič iné ako 5/5 bodov.  

Ako som sa ku knihe dostala?: O knihe som nikdy nepočula, až kým sa ju YOLi nerozhodlo preložiť. Keď mi prišla od buxu ponuka kníh na recenziu, kniha ma hneď zaujala svojou obálkou. Keď som si prečítala anotácia, vedela som, že sa mi kniha bude páčiť.

Čo na knihu hovorím?: Kniha bola pre mňa už od začiatku veľmi zaujímavá. Šprtka a modelka? To veľmi nejde dokopy. Dej knihy sa mi hneď od začiatku pozdával. Autorka nás v prvých kapitolách zoznamuje s postavami a prostredím. Pre všetkých je asi jasné, že Harriet to ako Šprtka nemala v spoločnosti ľahké. Má len jednu najlepšiu kamarátku a...prenasledovateľa. V škole ju nemajú radi a jej nepriateľkou je populárne dievča (ako inak). Všetko sa však zmení na módnej prehliadke, na ktorú ju dotiahne jej najlepšia kamarátka. Samozrejme...Harriet do svojho života pritiahne ďalšiu katastrofu a tak sa na jej zozname ľudí, ktorí ju nenávidia ocitne viac ako 5 ľudí+ musí zaplatiť vysoké odškodné. Ako sa však hovorí: ,,Všetko zlé je na niečo dobré.", Harriet a jej nešikovnosť si všimne aj modelingový agent. A cesta ku modelingu sa začína.

Hlavná hrdinka Harriet mi bola už začiatku sympatická. Bola pre mňa jedinečná, keďže doteraz som sa s takou múdrou hrdinkou nestretla. Vždy sa v rôznych knihách hovorilo, aký sú hlavný hrdinovia múdri, dostávajú A-čka, ale nikdy ani slovkom nezmienili niečo zaujímavé z nejakého predmetu. Harriet pri urážke "debilka" hneď zahlásila, že debilkou nemôže byť, lebo má vyššie IQ. Bola milá, inteligentná, zlatá a hlavne zábavná, lebo sa na ňu katastrofy vážne priťahovali ako k magnetu.

Dôležitými vedľajšími postavami boli tentokrát (podľa mňa) jej rodičia a nie chalan. Jej nevlastná matka Annabel bola právnička, čo sa niekedy dalo pochopiť pri jej rozhodnutiach. Jej otec  Richard píše reklamy. Hneď si asi viete predstaviť, kto bol vo výchove ten viac v pohode. Možno sa vám bude zdať, že správanie Annabel bolo príliš tvrdé, ale ja som si po prečítaní celej knihy uvedomila, že som ju chápala viac, ako Richarda. Harriet síce zakazovala byť modelkou, ale oprávnene. Tiež by som svojej 15- ročnej (?) dcére len tak nedovolila robiť modelku. Za to by som ale viac počúvala jej názor a nerozhodovala sa tak rýchlo. Richard by sa zase mal rozhodovať pomalšie.

Nemôžem zabudnúť spomenúť jej najlepšiu kamarátku Nat, ktorú som mala veľmi rada, jej prenasledovateľa Tobyho, ktorý bol síce strašne otravný, ale zábavný a nakoniec sexy modela Nicka, ktorý pobláznil hlavu našej Šprtke. Nick mi bol od začiatku sympatický. Bolo mi trochu ľúto, že sa tam nevyskytoval tak často, ale po prečítaní knihy som si vlastne uvedomila, že tam ani veľmi nechýbal.

Šprtka je skvelá oddychová kniha, ktorú som prečítala za dva večery. Skvelý a zaujímavý dej, s ktorým som sa ešte v žiadnej knihe nestretla a skvelé postavy. Kniha sa mi neuveriteľne páčila a určite ju odporúčam na zimné večery pri káve čaji alebo čokoláde. Dlhšie som rozmýšľala, koľko sovičiek si zaslúži. Postavy aj dej sú skvelé, ale kniha nemá ten "NEODTRHNEM SA OD NEJ, KÝM JU NEDOČÍTAM" efekt, preto nemôžem dať plný počet sovičiek. Šprtka si teda u mňa vyslúžila skvelé 4 sovičky. :)

Recenzovala: Kristína Hulinová
http://tinkasbookworld.blogspot.sk/2016/11/holly-smale-sprtka.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.