bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skGump

Na Gumpa som sa veľmi tešil, lebo psy majú v  mojom srdci špeciálne miesto a zároveň preto, lebo táto kniha mala veľký úspech a ja som chcel vedieť, či je oprávnený.

Môj názor : Na Gumpa som sa veľmi tešil, lebo psy majú v  mojom srdci špeciálne miesto a zároveň preto, lebo táto kniha mala veľký úspech a ja som chcel vedieť, či je oprávnený.

Sledujeme tu celý príbeh Gumpa, ktorý sa snaží nájsť svoje psie šťastie, ako už napovedá anotácia. Táto cesta však vôbec nie je ľahká a jednoduchá, Gump toho prežije naozaj veľa.

Musím sa priznať, že za milovníka takýchto psích príbehov sa považovať nemôžem, a to z jedného dôvodu - Je mi psov veľmi ľúto. Rovnako to bolo aj pri tejto knihe.

Kniha sa číta ľahko a rýchlo, keďže svoj osud nám vyrozpráva práve Gump, a tomu je prispôsobený aj štýl písania.

Celý príbeh prekypuje krásnymi myšlienkami, hlavná idea je rovnako krásna - Psom by sme mali opätovať všetko, čo oni dávajú nám. A to hlavne lásku, lebo pes je svojmu človeku až oddaný a miluje ho najviac na svete, kľudne by preňho aj zomrel. Pes všetkému rozumie a všetko prežíva so svojím pánom. Keď sa pán smeje, pes sa raduje s ním. Keď pán plače, pes je smutný tiež.

,,Psia láska je ako nebo, nikdy nenájdete jej koniec."

Dej doplňujú nádherné ilustrácie, máme tu aj fotky ľudí a psov, ktorí autora inšpirovali ku napísaniu tejto knižky. Na konci sú fotky z natáčania filmu.

Musím uznať, že som si pri čítaní spomenul na film Psia duša, v niektorých situáciách si boli príbehy dosť podobné.

Knižku by som odporučil každému psičkárovi alebo tomu, kto má rád emotívne príbehy, príbehy, kde sú hlavná zápletky práve psy. 

Ja dávam knihe 4 hviezdičky z 5, lebo to predsa len nebola nejaká prelomová literatúra, no aj tak sa mi páčila. Psia duša na český spôsob. Na filmovú adaptáciu sa pomerne teším a som zvedavý, no zároveň sa bojím, či nepokazí príjemný zážitok z knihy/myšlienku knihy.

Recenzoval: https://sknihamiajbeznich.webnode.sk/l/gump/

Toto je na dnes všetko. Vidíme sa pri ďalšej recenzii takisto na knihu z vydavateľstva Ikar, no tentoraz to však bude z inej edície. Ahoj! 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.