bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skGauč alebo šťastie

Nie je to ako klasická fitness kniha, ale z tejto knihy sa naozaj veľa dozviete

Kniha je formátovo dosť veľká, či svojou šírkou alebo výškou. A aj to je dôkazom, že v knihe nájdete toho veľa.

V tejto knihe nám doslova Maroš Molnár ponúkol svoje know-how.

Zo začiatku tu máme niečo z jeho života, jeho životný príbeh, o tom, ako sa dostal on k cvičeniu, aká bola jeho kariérna cesta, ale dočítate sa tu aj veľa o jeho osobnom živote.

Kniha je veľmi pekne graficky spracovaná, farebná. Naozaj precízne.

V ďalšej časti knihy nám Maroš Molnár popisuje nejaké tie teoretické veci o našom tele, o rôznych technikách cvičenia a pod. informácie, ktoré sú pri správnom cvičení veľmi nápomocné.

Značná časť obsahuje extrémne veľa cvikov na rôzne časti tela - na stred-core tela, zadok, stehná, nohy...Maroš Molnár sa zameral predovšetkým na cviky s vlastnou váhou, takže môžete naozaj cvičiť v obývačke. Nemusíte chodiť nikam, či do fitka alebo na nejaké tréningy.

Následne sa v knihe nachádza aj dostatočné množstvo cvikov s pomôckami, ako je fit lopta, kettlebel, rolovací valček a pod. Sú to jednoduché pomôcky ľahko uskladniteľné, ktoré nestoja veľa peňazí a sú pri cvičení veľmi efektívne.

Musím povedať, že som cvičila dosť dlho, teraz mám obdobie krízy, z ktorej sa neviem vyhrabať, ale veľa vecí som teda už vedela, ale určite je vhodná pre začiatočníkov, pretože sa dozviete z tejto knihy veľa. Taktiež tie cviky sú veľmi ľahko pochopiteľné, sú tak detailne popísané, kedy máte zatiahnuť brucho, nádych výdych, kedy používate pätu, špičku a pod. Čiže naozaj je tam každý jeden pohyb zaznamenaný odborne a detailne, aby ste si pri cvičení neublížili, a aby ste cvičili správne a efektívne.

Okrem skvelých cvikov, je tu aj samostatná kapitola, ktorá sa venuje stravovaniu. Strava je stále dosť ťažko a pomerne dosť veľa diskutovaná téma v rámci cvičenia. Existuje veľa výživových poradcov, jeden však hovorí tak a druhý tak. Tu nájdete nejaké základné informácie o kvalitnom stravovaní, pár zdravých receptov, aj z dielne a kuchyne Maroša Molnára.

A nakonci knihy sa dokonca nachádza aj Tréningový plán - pre mužov a ženy, ale je to prakticky tá ,,ľahšia a ťažšia forma". Takže, kniha je určite vhodná pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých. 

Nie je to ako klasická fitness kniha, ale z tejto knihy sa naozaj veľa dozviete, podľa cvikov, ktoré som študovala, dá sa pekne ísť podľa nich cvičiť, len treba chuť a motiváciu. Knihu odporúčam, ak máte radi Maroša Molnára, poprípade Extrémne premeny, alebo chcete zmeniť životný štýl. :)

Recenzovala: https://luckyladystories.webnode.com/l/gauc-alebo-stastie/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.