bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skFantasticke zvery - Grindelwaldove zlociny

Pokračovanie Fantastických zvierat od fenomenálnej J.K. Rowlingovej nás opäť zavedie do čarodejníckeho sveta Harry Pottera, ale bez Harryho. 

Dej sa odohráva ešte pred jeho narodením. O Voldemortovi sa vtedy ešte ani nechyrovalo, ale zlo, tak ako v muklovskom svete, i v tom čarodejníckom vždy existovalo. V tomto období bol obávaným čiernym mágom Grindewaldom, s ktorým sme sa stretli už v predchádzajúcej časti, kde sme sa zoznámili s Mlokom, veľkým nadšencom všetkých zveroch so svojským vystupovaním.

Opäť sa tu rozohrá boj dobra a zla, svetla a tmy, stúpencov čistej krvi a milovníkov muklov. V tomto príbehu sa objavuje i Dumbledore a krôčik po krôčiku odhaľujeme jeho minulosť, ktorú Rowlingová iba veľmi jemne naznačila už v knihách o Harrym.

               Keďže ide o pôvodný scenár, čitateľ vhupne do deja dosť dynamicky, rýchlo a bez akýchkoľvek vnútorných obrazcov v mysliach postáv. Je to miestami trošku na pozornosť náročnejšie čítanie a niekedy možno budete chvíľu tápať, čo, kto , prečo , načo, kedy ... , ale naopak plusom scenára je určite dynamickosť a rýchlosť s akou prefrčíte celým príbehom

 

        

        Koniec je otvorený a naznačuje ďalšie pokračovania. Celkovo by z tejto série by malo byť päť kníh – resp. scenárov. Už sa na ne neskutočne teším.

 

         Tento spletitý čarodejnícky svet je naozaj úžasným spôsobom relaxu a zábavy. Fanúšikova Harryho Pottera by bezpodmienečne po všetkých scenároch, ktoré Rowlingová napíše mali siahnuť i tí, ktorým vyhovuje rýchle čítanie bez opisov a hĺbania s veľkou dávkou napätia.

Recenzovala: Mirka Novysedláková
https://wondersofbooks.blogspot.com/2019/04/grindewaldove-zlociny-povodny-scenar-jk.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.