bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skElegantna s madam Chic

Ďalšia kniha Jennifer L.Scottovej má v slovenčine nie práve najšťastnejšie preložený názov Elegantná s Madam Chic.

Autorkine knihy sa mi veľmi páčia a tak ich mám všetky v  slovenskom aj českom preklade. Český preklad je  S Madame Chic na úrovni. Tento titul podľa mňa viac vystihuje obsah.

Nakoniec som v texte našla výraz, ktorý mi najviac rezonoval  –ako byť kultivovaná. To však nie je až také podstatné, pretože kniha je opäť výborná a zaujme  dnešné  ženy všetkých vekových kategórii.

 Mám doma po rodičoch starý Spoločenský lexikón a veľmi rada si v ňom listujem.  Tretia kniha J.L.Scottovej  je vlastne taký malý spoločenský lexikón modernej kultivovanej ženy.

 Je napísaná veľmi prehľadne, s peknou grafikou a viete sa do nej začítať priam náruživo. Autorka sa opäť venuje samým príjemným ženským témam ako je sila elegancie ,vytvorenie vlastného štýlu a jeho prezentácia, či ako zušľachtiť svoje správanie. Témy sú rozdelené do troch samostatných častí v jedenástich kapitolách.

 So  šarmom, eleganciou a kultivovanosťou sa nerodíme, dajú sa získať a vypestovať. Nie je to však jednorazové mávnutie čarovným prútikom.

 Jennifer v knižke  veľmi pútavo opisuje  krok za krokom cesty a spôsoby ako na to. Ako kultivovať nielen samú seba, ale aj svoj vzťah k okoliu, a svojím novým správaním aj svoje okolie.

  Vlastný štýl si môžete zhodnotiť podľa krátkeho testu a potom si postupne vyberať ako samú seba vylepšiť. Niektoré časti  sa vám možno budú zdať dosť exotické pre naše podmienky ale možno prídu vhod pri zahraničných návštevách.

Podľa autorkiných skúseností je päť základných znakov kultivovanej úrovne ,ktoré by si mala súčasná moderná žena určite osvojiť: 1.Sebavedomie 2.Sebaovládanie,vyrovnanosť, 3.Súcit,  4. Prezentácia,  5.Súčasnosť- žiť v prítomnosti.

 Príjemne sa to číta a ešte príjemnejšie skúša v reálnom živote. Kultivovanosť, eleganciu a  úroveň je potrebné pestovať každý deň, ale keď si to osvojí ktorákoľvek žena a príjme  to do svojho osobného života ako základné vybavenie, stane sa šarmantnou a rešpektovanou v každej spoločnosti.

Možno najťažšie je to v zlých časoch alebo keď sme sami so sebou.  Práve tam je však potrebné začať. Ťažkosti reálneho života sú tou najväčšou skúškou a testom vlastnej odhodlanosti zmeniť sa. To je skryté krédo tejto knižky.

Patrí medzi tie, ktoré hneď nezakladáme s nálepkou -prečítané.

U niektorej čitateľky možno bude kniha dlhšie na písacom stole, niektorá si ju celú prečíta aj s poznámkami niekoľko krát. A ďalšia iba povzdychne -to ja asi nemusím a daruje ju kamarátke...

 V mojej osobnej stupnici hodnotenie ,tak ako predošlé autorkine knihy z desiatich hviezdičiek plných desať, ak by bolo možné,  tak aj nejakú navyše.

Milé priateľky, určite po nej siahnite, bude to príjemné a inšpiratívne čítanie. Môžete  z nej napríklad čerpať predsavzatia do nového roku alebo budete mať darček pre kamarátku a tá vás v novom roku prekvapí, aká bude chic... 

Recenzovala: Eva Bujňáková
http://www.ezoterik.sk/index.php/recenzie/202-elegantn%C3%A1-s-madam-chic-jennifer-l-scottov%C3%A1

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.