bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skEfektívnejší spánok

Bude to moja prvá recenzia, z ktorej sa o obsahu knihy dozviete naozaj veľmi málo. Myslím si ,že by mala  byť v knižnici každej rodiny, lebo všade sa nájdu „nespavci“.

Keď som videla titul, nevedela som sa dočkať, kedy mi príde.

Položila som ju na stôl, prelistovala a v tú noc som spala fantasticky. Ale vážne. Už som prečítala veľa kníh o zdravom životnom štýle, o upokojenej mysli pred spaním, o objavovaní vnútorného pokoja. Všetko to bolo fajn...len to trvalo krátko. Možno aj preto som  čakala s napísaním recenzie dosť dlho po prečítaní knihy. Chcela som vedieť, aký bude mať na mňa účinok po dlhšom čase.

Budem sa opakovať. Kúpte si ju.  Vy, ktorí máte problém so spánkom určite.

A vy ostatní? Ona sa vždy zíde, nikdy nevieš, kedy  ju budeš potrebovať.Má viac ako 300 strán ale nemusíte ju čítať hneď od prvej strany po poslednú. Prelistujte, nájdite  časti, ktoré vás oslovia a robte si poznámky. Skúšajte to na sebe. Iste, je tam aj veľa informácií a nápadov, ktoré asi veľmi ťažko úplne zužitkujete. Napríklad ako nespať so zapojenou elektronikou v jednej izbe. Mne však stačilo odstrániť zo spálne svetelné digitálne hodiny, bez ktorých som si nevedela spálňu predstaviť. Musím predsa vedieť koľko už nespím. Malo to okamžitý účinok. Celkom dobrovoľné to nebolo. Došli baterky, výmena bolo komplikovaná. Náhoda je často veľký pomocník.

Každý vie, aký je spánok dôležitý ale na svete vraj trpí nespavosťou viac ako  300 miliónov ľudí a stále to rastie.

Vôbec ma nepotešilo, že veľmi často patrím k tejto skupine, najmä keď moja polovička už vedľa mňa 27 rokov zaspí skôr ako mi povie dobrú a noc dopoviem ja.

Prečítala som teda knihu niekoľko krát  všelijakými možnými spôsobmi, urobila som  si zápisky, niektoré časti som úplne vypustila. Zdali sa mi pre mňa neprijateľné. Nakoniec som si zostavila svoj vlastný zoznam ako sa naučiť zdravo spať a začalo ho skúšať.

Funguje ,funguje a ja sa budím svieža a oddýchnutá. Dokonca sa mi niekoľkokrát podarilo zobudiť tak, že som chvíľu nevedela kto som, kde som a aký je deň. Vždy som to považovala za vrchol spánkovej eufórie. 

Čo ešte dodať k tejto výbornej knihe?

Je jedna z mála, ktoré si dokážu nájsť veľmi široký okruh čitateľov ,najmä medzi tými, ktorí sa radi trochu potrápia, aby si vedeli pomôcť sami, bez lekárov či piluliek. Dosť som toho vedela o tom, čo môžem zmeniť, aby to malo efekt, ale viac je to o spojenia a vzájomných súvislostiach, o vytvorení reťazí, návykov.

Recenzovala: Eva Bujňáková
http://www.ezoterik.sk/index.php/recenzie/214-efekt%C3%ADvnej%C5%A1%C3%AD-sp%C3%A1nok-shawn-stevenson

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.