bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDetektívi z dvora 1: Prípad strateného náhrdelníka

Už keď som knihu prvýkrát zaregistroval, zaujalo ma, že sa autor severských detektívok pustil do knižky pre deti. Bol som príjemne prekvapený, lebo super nie je len to, ako kniha vyzerá, ale aj samotný obsah.

Môj názor : Už keď som knihu prvýkrát zaregistroval, zaujalo ma, že sa autor severských detektívok pustil do knižky pre deti. Bol som príjemne prekvapený, lebo super nie je len to, ako kniha vyzerá, ale aj samotný obsah.

Príbeh o priateľstve, vzájomnej spolupráci a trpezlivosti dolapiť páchateľa. Postavy musia riešiť rôzne súvislosti a používajú špeciálne špionážne vybavenie ako z filmu. Pre mladších priam stvorené, no verím, že knižka by potešila aj dospelého, ktorý v detstve čítal napríklad Klub záhad, Tigrí tím alebo iné ,,detektívne" série.

Kniha je napísaná s ľahkosťou a jazykom veľmi dostupným pre deti, takisto ako budú hlavní hrdinovia dostupní vekom. Prekladateľka odviedla dobrú prácu a s knižkou sa pekne vyhrala. Rovnako príbeh sprevádzajú krásne ilustrácie, no čakal som ich trošku viac.

Dej sa odohráva v Nórsku, prostredí, z ktorého som osobne ešte nič nečítal, takže príbeh bol pre mňa o to zaujímavejší. Celkovo okolie bolo vymyslené veľmi zaujímavo. Ocitli sme sa na Francúzskom dvore, ktorý bol rôznymi cestami a tunelmi prepletený s inými dvormi. Super nápad!

Recenziu samozrejme berte s rezervou, lebo ja som už z takejto literatúry ,,vyrástol", no aj mne sa knižka páčila. Rozhodne sa pustím do ďalších dielov a teším sa, aký prípad si pre nás Samuel Bjork pripraví nabudúce. Knižku odporúčam pre mladších alebo pre deti, ktoré čítali niektorú z vyššie uvedených sérií. Bohužiaľ nehodnotím hviezdičkovo, lebo to by nebolo moc adekvátne. Som rád, že som vyskúšal niečo od tohto autora.

Tak toto by bolo na dnes všetko. Ahojte a ja dúfam, že sa čoskoro vidíme pri ďalšej recenzii.

Recenzoval: https://sknihamiajbeznich.webnode.sk/l/detektivi-z-dvora-1-pripad-strateneho-nahrdelnika/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.