bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDenník odvážneho bojka 1-6 - recenzia

Prvé štyri knihy som dostal pod stromček od babky na moje želanie a babka mi tým urobila strašnú radosť. Hneď som začal čítať prvú knihu.  Mal som ju prečítanú za dva dni, a bolo to úžasné !

Kniha Vás nie len že rozosmeje, ale donúti Vás aj zamyslieť sa nad tým čo sa s deťmi v Gregovom veku deje. Greg prestúpi na strednú, na druhý stupeň do 6. ročníka. Zrazu sa ocitá vo svete dospievajúcich tinedžerov, kde sa vôbec nevyzná . Zároveň ale zisťuje to že tým tinedžerom stáva on sám. Greg rieši rôzne problémy  so školou, so starším a mladším bratom alebo problém divných rodičov.

Greg je veľmi dobrý hlavný hrdina aj keď má o sebe veľmi veľkú mienku . Myslí si že všetko vie , všade bol proste on , on , a zase on. Ale inak ...

Rowley je trošku divný. Celá jeho rodina. Rowley je zase dosť veľký bifľoš. Je veľmi detský, proste nechová sa na svoj vek, chová sa ako... decko. 

Rodrick čo je Gregov brat, je dosť veľký blbec. Má kapelu ktorá má meno Plynný Mechúr. Grega nemá veľmi v láske, ale ani Greg jeho. Myslí si o sebe že môže mať každé dievča ktoré sa mu zapáči, ale pri tom je vo vzťahoch totálny outsider. 

Gregov mladší brat Manny je typický mladší brat. Všetko čo urobí zvaľuje na Grega. Rodičia ho dosť rozmaznávajú a tak zanedbávajú Grega.

Gregovi rodičia sú dosť divní. Gregov otec stále len posedáva nad modelom bojiska z občianskej vojny a tak Grega nerieši. Gregova mama je zas typická tým že stále obskakuje Mannyho, pretože si myslí že Greg sa už o seba vie postarať sám.

Prvý diel je o nástupe Grega do 6. ročníka. V dvojke sa Gregova mama snaží donútiť Grega a Rodricka pokojnému bratskému životu. V trojke Greg zase rieši svoje problémy. Štvorka je o nevydarených prázdninách. Päťka je o zisteniu, že Greg dospieva. A šestka je o "vydarených" Vianociach.

Môj názor na knihy? Knihy sú problémoch dnešných detí na ktoré autor poukazuje zábavnou a humornou formou. V knihách nájdete aj veľa užitočných rád ako prežiť 2. stupeň, ale aj realitu skutočného života. Kniha je doplnená peknými komiksmi, čo vám čítanie pekne skrášli. Veková kategória v tejto knihe nie je ! Preto si myslím že tieto knihy sú veľmi dobré a hlavne sa na nichzasmejete. Tejto sérii dávam 4 a pol hviezdičky a už sa teším na ďalšie diely.

Recenzoval: Peťo Kucharík
http://vkrajineknih.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.