bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skCora Carmacková - Zbohom, klamstvá

Max Millerová má opäť poriadny problém. Jej rodičia pricestovali do jej mesta a chcú sa s ňou stretnúť! A to hneď. No ona sa s nimi nemôže stretnúť, lebo by zistili všetko, čo pred nimi už nejakú tú chvíľku tají. Jej vlasy sú divokej farby a jej telo je pokreslené všelijakými tetovaniami. Keď ju tak uvidia, určite ju prestanú sponzorovať a bez ich peňazí môže svoju hudobnú kariéru zavesiť na klinec. A keby im do toho predstavila svojho priateľa, jej rodičia by dostali infarkt. Preto Max osloví neznámeho chalana, či by sa nestal na pár dní jej ideálnym, ale falošným priateľom.

Cade študuje herectvo a momentálne sa nachádza v ťažkej životnej situácii, keď sa Bliss, jeho životná láska, zasnúbi so svojim priateľom. Táto úlohu mu však sadne ako uliata a tak ju vezme. A tak spolu s Max predstierajú šťastný párik a postupne toho predstierajú čoraz menej a menej...

Séria Losing it od Cory Carmack nie je pre čitateľov new adult neznámym pojmom. Viacerí ju už čítali v angličtine a veľkú pozornosť si získal hlavne druhý diel, ktorý u nás vyšiel pred pár týždňami s názvom Zbohom, klamstvá. Prvý diel Zbohom, nevinnosť som čítala približne pred pol rokom a bolo príjemné oddychové čítanie, ktoré však malo viacero nedostatkov ako napríklad hlúpe postavy. Preto som sa do druhého dielu púšťala s obavami, ale zostala som nadšená, pretože sa mi veľmi páčil. Prečítala som ho v priebehu pár hodín a nesmierne som si ho užívala. Bavila som sa, dej skvelo gradoval a páčil sa mi smer, ktorým sa uberal a takisto aj námet. Ten bol výborne premyslený a nečakala som, že ma to bude takto baviť. Nebolo to päťhviezdičkové čítanie, ale malo to veľmi veľa plusov ako lži, láska, romantika, hudba a napätie, ako to celé vyvrcholí!

Pri Zbohom, nevinnosť som mala veľmi veľa výhrad k postavám. Pri druhom diele to tak však nebola. Vedela som sa vžiť do kože hlavnej hrdinky. Jej vlastná rodina ju neprijala taká, aká bola. Odmietali prijať jej vášeň k hudbe a exotický výzor. Myslím, že pre ňu to bola rada pod pás, pretože zo strany rodiny čakala podporu, no väčšinou tam bola len kritika. Max bola veľmi osobitá hrdinka, ktorá bola za sebou ťažké obdobie a veľa skúšok, no vedela sa zaťať a ísť si za svojim, čím si získala môj obdiv. Jej divoká povaha mi veľmi inklinovala, užívala si život plnými dúškami a išla si za svojím. Cade bol slušný chalan, čo sa mne spočiatku veľmi nepáčilo, ale napokon som si k nemu našla cestu. Bol citlivý a chápavý, zároveň inteligentný a rozumný. Pálilo mu to a pretĺkal sa životom, ako mohol. Hľadal svoju cestu a mal za sebou viacero nepekných skúseností, preto hľadal niekoho, kto ho vedel pochopiť. Pár slov by som povedala aj k rodičom Max. Títo ľudia ma vytočili do nepríčetností, jediné na čo mysleli, bolo to, čo si pomyslia ľudia. Nemysleli na dobro svojej dcéry a zhadzovali, čo sa mi vôbec nepáčilo, preto mi veľmi liezli na nervy a dobré slovo na nich nemám. 

Zbohom, klamstvá beriem ako veľmi dobré pokračovanie série, ktoré nahradilo nedostatky prvého dielu. Túto knihu som prečítala veľmi rýchlo, myslím, že to bolo aj vďaka zaujímavému štýlu autorky. Nebolo to bezchybné, pár miest, ktoré mi prišli nudné sa však dalo prehliadnuť a nezabránili mi užitie tejto knihy. Rada si prečítam aj tretí diel Finding it, ktoré sa dúfam tiež dočká slovenského prekladu. Faking it môžem odporučiť tým, ktorí majú radi romantiku, ale zároveň je tam aj niečo hlbšie či štipku napätia. 

Recenzovala: Kristína Poloncová
http://our-universe-of-books.blogspot.sk/2015/10/recenzia-cora-carmackova-zbohom-klamstva.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.