bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skChamtivosť (J.R.Wardová)

Táto kniha ma zaujala predovšetkým obálkou. Je mega-úžasná. Ikar sa prekonal, je to fantastické. A dýka krásna. 

Reakcia po prečítaní...
Chcem ďalší diel!

Postavy
Veľmi sa mi páčilo, ako boli postavy navzájom prepojené. Nemala som spočiatku šajnu, aké vzťahy budú medzi sebou všetci tí mať, ale bolo to vymyslené veľmi dobre. Vin sa mi páčil. Nie je to typická postava, aké si väčšinou obľúbim, ale tak zmena je život, nie? Na jednej strane to bol tvrdý chlap, na druhej človek, kto by pre lásku spravil čokoľvek. 

Jima som si podľa anotácie predstavovala inak. Ako nejakého zatrpknutého chlapíka, bez akéhokoľvek zmyslu života, ktorý má rád poker, alebo také čosi. Miesto toho bol úplne normálny, slobodný chlap, ktorý napriek všetkým životným prekážkam vie, čo je správne. Niežeby to bolo nejaké neviniatko. Proste žil. A ja som si ho obľúbila. 

Zato Máriu-Teréziu nie. Tá mi bola nesympatická a viaceré časti z jej pohľadu ma toľko nebavili. Bola to slobodná matka, ktorá robí prostitútku aby uživila seba a svojho syna. Celý čas sa umára a ľutuje, že to robiť nechce, ale ani ju nenapadne si nájsť čosi iné. Devinu som mala zo začiatku rada, potom ma to rýchlo prešlo. 

Môj názor
S veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť. Aspoň to tvrdia tí, ktorí poučujú superhrdinov, ktorí bojujú za spásu sveta. Ale čo, všetci máme nejaký ten koníček. Niekto vo voľnom čase rád číta, iný zachraňujú svet. Musíme byť tolerantní. Horšie však je, keď nemáte na výber. V podstate ako Jim. Bol vrhnutý doprostred bojového pola v odvekej vojne medzi anjelmi a démonmi, čo nie je nijaká sranda. No ale vážne, ja nikdy nepochopím, prečo niekto s vyššou mocou potrebuje zakaždým pomoc človeka. Ak sú už unavení, chce to time out, nie pešiaka. Niežeby som sa im divila. Na ich mieste by som radšej popíjala mojito niekde na pláži. Ale predsa len, ľudia majú na práci aj lepšie veci ako spasenie sveta. Asi len proste nemám rada, keď ľudia nemajú na výber. 

Keď som sa do tejto knihy púšťala, tak som netušila, čo môžem od nej očakávať. Či ma vôbec bude baviť. Kniha ma však bavila od začiatku. Teda... začiatok sa mi vážne páčil. Neskôr sa to veľmi vlieklo, plynulo to pomaly, bolo to zbytočne naťahované, pri tom som sa nudila a nevedela som sa k tomu dokopať. A koniec bol skvelý. Niežeby to neskončilo s menšími obmenami tak, ako som čakala, ale to nevadí. 

Ten stred knihy mohol byť úprimne tak o polovicu kratší. Dej sa neskutočne vliekol. Chcelo by to menej opisov a viac dialógov. Ja neviem, akoby tam bolo toho až priveľa, ale zároveň som mala pocit, akoby sa nič nedialo. A hoci ma Bratstvo čiernej dýky nikdy nelákalo, tak po tomto už začalo. Úprimne dúfam, že táto séria sa v slovenčine dovydáva. 

Hodnotenie: ****

Za poskytnutie pracovného výtlačku ďakujem vydavateľstvu IKAR. Kniha vychádza 11.11.2013 a vy si ju môžete predobjednať TU.

Recenzoval: Maťa Wolf

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.