bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skBudeš ma milovať

Moja obľúbená Johanna Lindseyová ma ani tento krát nesklamala. Práve naopak. Prekvapila  ma v tom zmysle, že po toľkých napísaných románoch, má ešte stále toľko nápadov, ktoré dokáže aj veľmi kvalitne podať.  Ako je z anotácie jasné, syn grófa z Tamdonu Róbert Whithworth a lord Dominik Wolfe si idú po krku. V podstate po krku ide hlavne Dominik Róbertovi, ktorý zneuctil jeho sestru a ona preto spáchala samovraždu. Princ regent si chce naplniť pokladnicu, a pretože verí, že sa tí dvaja nepomeria, prikáže Whithworthovi staršiemu, aby uzavreli mier s rodinou Wolfovcov a spečatili ho sobášom Dominika Wolfa a Róbertovej sestry Brooke, tí, ktorí neuposlúchnu, prídu o majetok v prospech princovej pokladnice.

Brooke, ktorá sa cíti v rodine nechcená a nemilovaná túto možnosť celkom uvíta a spolu so svojou pestúnkou, ktorá sa stala neskôr jej komornou, odchádza na panstvo Wolfovcov, ktoré je opradené tajomstvami  súvisiacimi s vlkmi. Dominik sa samozrejme ženiť nechce, ale zároveň nemôže princovi odporovať, inak by prišiel o majetok.

Krásna Brooke a nemenej očarujúci Dominik rozohrajú hru kto z koho.  Napriek tomu, že sa Brooke nedostalo od rodičov a brata veľa lásky, je vďaka svojej pestúnke-komornej  dobrým človek so srdcom na správnom mieste. Ako každý túži po láske a o tú Dominikovu sa rozhodne bojovať, aby sa nemusela vrátiť ku svojej krkavčej rodine.

Ozvláštnením je i Gabriel, Dominikov priateľ z detstva, ktorý uňho pracuje takpovediac ako „dievča pre všetko“ a rád si nedáva servítku pred ústa, hlavne, keď má príležitosť doberať si svojho kamaráta.

Ako to už v správnych romantických románoch býva, iskrenie medzi hlavnými postavami je elektrizujúce a nedá sa prehliadnuť, no oveľa krajšie je to, ako sa pomaličky zbližujú ľudsky a vzniká medzi nimi skutočná láska. 

Brooke pomôže Dominikovi vyliečiť poranenú nohu, ktorú ma na svedomí jej brat a ten postupne zisťuje, že jeho nevesta je nielen krásna, ale aj múdra a láskavá...

Recenzovala: Mirka Novysedláková
http://wondersofbooks.blogspot.sk/2017/10/budes-ma-milovat-johanna-lindseyova.html

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.