bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBuď elegantná s Madam chic

Po lekciách s Madam Chic a po návšteve u Madam Chic s knížkou Doma s Madam Chic prichádza ďaľšia šikovná knižka do kabelky a to Elegantá s Madam Chic. 

Ja osobne nie som až taký milovník náučnej literatúry, ktorá má ľuďom radiť čo robiť so životom. Hlavne nemám rada knihy, ktoré hovoria čo je správne a čo nesprávne.

Ale štýlom akým Jennifer píše svoje knihy je jednoducho skvelý. Máte pocit, že sa rozprávate s kamarátkou, ktorá vám hovorí čo sa naučila počas výmenného pobytu v zahraničí. Konkrétnejšie v Paríži v domácnosti Madam Chic.

Tretia knižka vydaná vo vydavateľstve Ikar je rozdelená do troch častí 1. časť Sila elegancie, 2.časť Ako sa prezentovať, 3. časť Ako sa kultivovane správať. 

Jennifer vás vo svojich knihách nepoučuje, nebuzeruje a už vôbec vás nediriguje ako sa máte správať a obliekať. Nenápadným spôsobom vás vedie na cestu elegancie a štýlu. A to nielen v obliekaní.

Ja osobne som bola prekvapená, keď som zistila, že niektoré veci, ktoré ja považujem za normálne Franzúcky jednoducho nerobia. Napríklad bod o tom, že zvyšky obedu z reštaurácie sa nehodí zabaliť a odniesť domov.

Ja to robievam úplne bežne, pretože niekedy sú porcie v reštauráciach obrovské a je mi ľúto to nechať na tanieri - keď doma si to môžem zohriať a mám večeru. Pohodlnosť na prvom mieste!   

(Samozrejme, keď som vonku s nejakým gentlemanom, tak to nerobím! :D )

Medzi zaujimavé kapitoly v tejto knihe určite patrila kapitola o držaní tela a aj kapitola o chôdzi, keďže tá moja často krát pripomína chôdzu zranenej lane alebo malého slona. Všetko závisi od nálady. 

V knihe sa dočítate aj o tom aké je ohováranie - zlé ( ako keby sme to už nevedeli ale no opakovanie je matka múdrosti ) dozviete sa zaujímavé tipy na vystupovanie na verejnosti, ktoré sa mne veľmi hodia ale aj tak sa na verejnosti ako vždy strápnim. 

Celá kniha je vlastne o tom, aby ste neboli len pekná tvárička ale aj niečo viac. Veľa z nás má toho v hlave dosť ale jednoducho to neprejavujeme. Táto kniha by vám mohla pomôcť, takže neváhajte a objednajte si ju napríklad aj tu

Recenzovala: Veronika Galbavá
http://www.veraparadis.com/2017/01/bud-elegantna-s-madam-chic.html#more

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.