bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBridget Jonesová - Zbláznená do chlapa

V treťom pokračovaní sa stretávame s Bridget ako s paťdesatničkou s dvomi deťmi. Po svojom boku bohužiaľ nemá milovaného manžela Marka Darcyho, ktorý zahynul pred pár rokmi nešťastnou smrťou.

Bridget sa snaží sama vychovávať ich 2 deti, viesť domácnosť, ako taký spoločenský život a neupadnúť do depresie. Navyše sa stále nevie rozhodnúť, či by si mala niekoho nájsť, či ten niekto nie je na ňu moc mladý a či tým, že si nájde niekoho nového nezradí práve Marka. 

Na knihu som sa tešila veľmi dlho. Bridget Jonesovú mám rada ako v knižnej tak aj vo filmovej podobe a vždy sa s ňou skvele zabavím. Pri takejto knihe ale treba mať na pamäti jednu vec a to, že sa nejedná o žiadnu prelomovú literatúru, v ktorej sa nachádza hlboká myšlienka. Bridget Jonesová je príjemná oddychovka na letný večer - pokiaľ sa budete držať tohoto, tak si knihu naozaj užijete. Pretože hoci je Bridget osamelá matka, zábava je s ňou vždy.   

Čo ma však veľmi mrzelo ( a pravdepodobne to vytknú autorke aj ďalší čitatelia) bola dalo by sa povedať zbytočná Markova smrť. Zaujímavý príbeh by sa dal určite vytvoriť aj bez tejto udalosti. Takto som mala miestami pocit, že sa spolu s Bridget vraciame k prvej knihe, do časov keď bola Bridget slobodná a mladá, a keď mala problém s niekým sa zoznámiť. Na jednej strane to prinieslo mnoho vtipných momentov a zakúsili sme niečo so "starej" Bridget, avšak na strane druhej si myslím, že Bridget je už o niečo ďalej, že je vyspelejšia ako citovo tak aj vekovo. 

Celkovo je kniha podaná sviežo a vtipne. Číta sa ľahko, nie často krát som sa od srdca zasmiala. V tomto prípade ale platí pravidlo, že všetkého veľa škodí. Pokiaľ sme boli z minulých dielov zvyknutý na preháňanie, v tomto pokračovaní je dotiahnuté ešte ďalej. Bridget rieši aj tie najbanálnejšie veci ako by išlo o život. Rieši, že nie je spoločenská, čo si kompenzuje vytvorením účtu na Twitter-i a následným sa opíjaním, pretože nemá dostatok odberateľov, alebo naopak ich má priveľa a strachuje sa, že ich svojimi "tweetmi" pobúri. Bojí sa, že ju jej priateľ (ktorý čochvíľa oslávi 30-siatku) považuje zas starú. Pripadá si pred ostatnými matakmi ako neschopná. Poviete si, že sa jedná o bežné veci, ale autorka ich popisuje priveľmi vášnivo. V tomto prípade by ich stačilo menej a bolo to naozaj viac. 

S pokračovaním ako takým sa autorka popasovala lepšie ako som čakala. Dalo by sa povedať, že som príjemne prekvapená, pretože som dostala viac ako som čakala. Príbeh trochu padá na tom, že ide o tretie pokračovanie, navyše po dlhej dobe. Prospeli by mu nové postavy a pozmenený príbeh. Avšak ako (dúfajme) rozlúčenie sa s obľúbenou postavou je Bridget Jonesová - Zbláznená do chlapa veľmi slušnou knihou. 

Hodnotenie: *** a pol

Recenzoval: Maataaa
http://cup-of-book.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.