bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBlíženci

Blíženci - nejde o znamenie zverokruhu, ale o psychologický triler Melanie Goldingovej "Blíženci". S hviezdami a s horoskopmi to nemá nič spoločné, ide o dve skutočné, čerstvo narodené dvojičky - Morgana a Rileyho.

Všetko ostatné je záhadné a také, čo obvykle patrí do detektívky a tiež do psychologického trileru. Záhady trocha skrížené s dávnymi povesťami o vodných vílach, takže čitateľ je stále na pochybách ako a kam to smeruje. Pravda nie je vo hviezdach, ale v záverečných kapitolách knihy. Ako inak?

Lauren Tranterová práve porodila krásne dvojčatá. Podrobnosťami okolo pôrodu to začína a krátko po pôrode už ide do tuhého. Lauren sa obáva, že niekto chce vymeniť jej nádherných chlapcov za iné dvojčatá. Zatvorí sa aj s deťmi v kúpeľni a volá na pomoc políciu. Chlapcom sa nič nestalo a nikto jej neverí, že sa to stalo naozaj. Ani polícia nezistí fakty k incidentu, o ktorom hovorí Lauren. Len detektívka Joanna Harperová tuší, že sú za tým podozrivé pozadie.

Tak sa z "obyčajného" pôrodu dvojičiek stáva takmer detektívka, Joanna pátra ďalej na vlastnú päsť. Aj keď zatiaľ nie sú žiadne mŕtvoly, má svoje podozrenia. O pár týždňov Lauren nahlási únos svojich detí. Rozbehne sa pátranie po únoscovi... Ako to skončí, to už nemôžem prezradiť, treba prelúskať prvých 100 strán knihy, a potom to už ide ako zvyčajne z kopca, teda do problémov a k rozuzleniu. 

Kto má rád psychologické príbehy, príde si na svoje, ale pre mamičky pred pôrodom by to asi nebolo vhodné čítanie. Inak slušný príbeh, dobrá kniha na tému popôrodných mamičkovských problémov a ešte niečo naviac. Najviac na mňa zapôsobili opisy metód liečenia na psychiatrickej klinike. Tam sa bežný človek len tak ľahko nedostane...

Recenzoval: Jozef Javurek
https://jozefjavurek.blog.sme.sk/c/518022/blizenci.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.