bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBeznádejná (Recenzia)

Beznádejná ma beznádejne dostala. U mňa sa určite radí k tým najlepším knihám vo svojom žánri. Po miernom sklamaní z Překroč svůj stín (hoci aj to sa mi páčilo) som radšej nemala príliš vysoké očakávania napriek tomu, že každá recenzia, ku ktorej som sa dostala, bola pozitívna a vynášala Beznádejnú do nebies. 

Kniha sa začala vpádom do deja, ktorý prezrádzal, že nepôjde len o obyčajnú lovestory, ale dôležitú úlohu tam budú hrať spomienky a problémy, s ktorými sa Sky musí vyrovnať. Oceňujem, že takmer všetko, čo bolo v knihe spomínané, tam bolo  z nejakého dôvodu. Napríklad aj fakt, že Sky bola odrezaná od všetkých moderných technológii, čo nakoniec perfektne zapadlo do celého príbehu.

V poslednej dobe mi prehnaná romantika skôr prekáža, ale do tohto príbehu mi to, že autorka kládla dôraz na vzťah Sky - Holder, sedelo. Možno aj preto, že pre Sky nebolo ľahké vyrovnávať sa s mnohými vecami, nepoznala dôvod, pre ktorý sa v niektorých situáciach správala tak, ako sa správala, ale napriek tomu sa tomu vzťahu oddala. 

Všetko, čo sa Sky v živote stalo, sa dozvedala postupne, rovnako ako aj čitateľ. Hoci som ku koncu začala tušiť, kam kniha smeruje, absolútne to nezmiernilo šok, keď som si to aj reálne prečítala. Pri podobných knihách vždy rozmýšľam, že sa to môže všetko stať aj v skutočnosti hocikomu z nás a musím povedať, že to, čo sa stalo Sky, neprajem nikdy nikomu!

Téma, ktorú si autorka vybrala je veľmi silná a komplikovaná, a napísať príbeh, ktorý sa zaoberá práve touto témou, bez toho, aby to celé pôsobilo zľahčene, chce odvahu a maximálnu empatiu. To všetko autorka má, a preto celá kniha nakoniec pôsobí tak silne, ako pôsobí.

Ja Beznádejnú len a len odporúčam. Kto ste ju ešte nečítali, rozhodne to napravte, určite vás nesklame. Teším sa aj na druhú časť, v ktorej by sme sa mali dozvedieť viac o Holderovi. Som zvedavá, ako si s tým autorka poradí, ale po prečítaní Beznádejnej som si istá, že skvelo. 

Moje hodnotenie: *****

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar. Knihu si môžete kúpiť tu

Recenzoval: Ellie Smith
elliesbookverse.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.