bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBeznádejná (Colleen Hooverová)

Sky nastupuje do posledného ročníka na strednej. Celý život sa učila doma, ale chcela skúsiť ísť medzi ľudí. Jej najlepšia kamoška však ide na výmenný pobyt na druhý koniec sveta a ona musí školu prežiť sama. Hneď prvý deň spozná Holdera, chalana so zlou povesťou a čírou náhodou je to prvý chalan, z ktorého sa jej kedy podlamovali nohy.

Na prvý pohľad je z neho absolútne paf a samozrejme, aj on z nej. Proste láska na prvý pohľad.

Vyčarí ten svoj úsmev s jamkami a ja odpadnem. 
Doslova. 
Odpadla som.

Na Sky sa mi páčilo, že si nerobila nič z toho, čo si o nej myslia/vravia o nej druhí. A tiež si vedela spraviť srandu aj sama zo seba. Mala averziu voči väčšine rovesníkov, čo chápem a zdieľam ju. Celkovo to bola sympatická a silná hrdinka. 
Holder je typ chalana, ktorého si všetky čitateľky zamilujú. Teda aspoň väčšina. Pre svet je to taký ten bad boy, kolujú o ňom reči, že bol v nápravnom centre a tak, ale v skutočnosti bol sladký, až z toho občas bolelo brucho. Ale nie, ako priateľ bol úžasný, pre Sky by spravil úplne všetko. A mal skvelé uštipačné poznámky a jamky v lícach. Povedzme, že sa tiež radím k jeho fanúšičkám ;)
Obaja toho zažili toľko... to si vôbec nezaslúžili.
Breckin bol absolútne úžasný. Strašne sympatický, pohodový, vtipný a zlatý. Moja obľúbená postava, ktorá knihu ešte okorenila. 

Dívam sa na papier a usmievam sa so zovretými perami. Zahanbene prijímam osud, za ktorý si môžem sama. Musím to vydržať ešte rok. Myslela som si, že ľudia sa tak správajú iba v knihách, ale teraz na vlastné oči vidím, že idioti vážne existujú. Ktorý debil rozdáva peniaze ako formu urážky?

Samotný úvod bol fajn, také tie prvé kapitoly, povedzme po Skyin prvý deň v škole. Potom sa to pokazilo. Približne jedna polovica knihy bola viac-menej nudná, príšerne presladená a v pohode sa dala zredukovať tak o polovicu. A len tak medzi nami, nepovažovala som ich vzťah za veľmi prirodzene plynúci. Možno časom. Ale tak vezmite si, že to bolo, akoby do nich udrel blesk. Prvý krát si pozreli do očí a už v tom boli až po uši. Akonáhle začne Sky objavovať kúsky zo svojej minulosti, kniha naberie grády a občas som ani nestačila sledovať čo a ako. Bolo to ako príjemný letný deň. Všade pohoda a kľud... a zrazu z ničoho nič vybuchne bomba. Bolo to brutálne a skvelé. To bol pravý príbeh, ktorý za prečítanie rozhodne stojí a celkom mi vykompenzoval ten začiatok. Je to dôkaz, že život sa naozaj môže od základov zmeniť z hodiny na hodinu. Nebola to len romantická kniha (keď sa prelúskate tou strašne záživnou prvom polovicou, pretože tá bola romantická až-až), malo to príbeh a bolo to reálne. A vtipné. Kniha sa čítala rýchlo. Ak nepočítam jeden deň, kedy sa mi absolútne čítať nechcelo, tak som ju prečítala za dva dni. Vtiahlo ma to do seba, nemohla som prestať čítať (teraz je to o tej druhej polovičke). Samozrejme, boli tam nejaké tie veci, ktoré ma iritovali, hlavne pri vyjadrovaní, ale to sú také maličkosti. 
Koniec bol moc fajn a som zvedavá na pokračovanie. 

A musím sa vyjadriť ešte k jednej veci, čo sa síce príbehu nijako netýka, ale to nie je podstatné. Táto kniha je vytlačená na tak úžasný papier, tak hladký a príjemný na dotyk, že som popri čítaní ešte aj hladkala strany :D

Hodnotenie: ****

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar.

Vy si knihu môžete objednať TU.

Recenzoval: Maťa Wolf
books-mylife.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.