bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk"Autorka to volá tvorivá deštrukcia, pre mňa je to plátno pre umelca."

Hľadáte niečo, s čím by ste sa voľne odreagovali, ale aj kreatívne presadili? Knižka Odviaž sa! je zmeskou kreativity a ničenia, pri ktorej vás nuda jednoznačne obíde.

Už od roku 2007 rúca svet knižný fenomén Odviaž sa! Môj bláznivý zápisník alebo Wreck this journal. Na trhu sa objavil hlavne pre tých kreatívne nadaných, aby sa pekne odviazali, popustili uzdu fantázii a doslova tento zápisník zničili, ako hovorí pôvodný názov. Splnila knižka ale moje očakávania?

Keď si tento zápisník zbežne prelistujete, nenájdete v ňom nič iné ako čiernobiele strany plné zaujímavých, pestrých, no miestami aj bláznivých a nezmysluplných úloh. Kto by povedal, že si s týmto zápisníkom budete musieť zahrať futbal na chodbe alebo zobrať ho na prechádzku?

Na vyplnenie budete potrebovať hlavne pastelky, fixky, perá, farby, farebný papier...a v neposlednej rade i trpezlivosť. Pri viacerých úlohách vám vaša knihomoľská duša nedovolí osprchovať sa so zápisníkom či nechať ho plávať na vode, ale ostatní (ako napríklad ja) to budú robiť ešte s väčšou radosťou.

Autorka to volá tvorivá deštrukcia, pre mňa je to plátno pre umelcov. Hlavný dôvod, prečo som chcela, aby bol tento zápisník neodmysliteľnou súčasťou mojej knihovničky a mňa boli hlavne ukážkové videá zahraničných youtuberov a rozsiahle možnosti, čo sa s tým dá robiť a ako sa s tým ľudia popasovali. Avšak hodí sa hlavne pre tvorivé duše, ktoré sa na tomto zápisníku dostatočne kreatívne vybláznia a ich zápisník bude pre nich akousi trofejou. Teda aspoň ja som tak pristupovala pri zahraničných videách s touto knižkou a zo mňa nevychádzalo nič iné, ako len ochkanie.

Svojim spôsobom som sa odviazala, avšak nie takým spôsobom, ako som očakávala. Myslela som si, že na stranách tejto knihy nájdem viac kreatívnych úloh, no dočkala som sa len štvrtiny vytrhnutých strán a tvorivosť a kreativitu na zvyšnej polovici zápisníka. Naopak som si ale spestrila pár večerov a vyčarila niekoľko úsmevov na perách príbuzných a kamarátov. 

Tak som vďaka tomuto zápisníku zistila, že nemám až takú obrovskú fantáziu, že neviem bohvieako kresliť a maľovať ako ľudia závislí na kreslení a maľovaní, ale aj to, že si z rôznych strán viem spraviť srandu a spoločne sa na tom zasmiať s pár ľuďmi, ktorí sa do činnosti tejto zápisníka taktiež môžu zapojiť.

Inak je táto knižka vhodná skôr pre mladšie kategórie násťročných, ktorí sa na knihe správne vybláznia a taktiež pre umelcov. Ostatní sa nad zápisníkom môžu pousmiať, no nejaký hlbší význam im to nedá. Odviaž sa! je proste tu, v celej svojej kráse, čakajúci na pár čistých rúk, aby ich mohol zašpiniť. Nejaký drahý špás to nie je, takže je len na vás, či sa rozhodnete odviazať sa.

Hodnotenie: ***

Recenzoval: Zuzana Ľudviková
http://infinity-of-books.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.