bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAudrey Carlanová - Posvätný pokoj

Dokážu prekonať prekážky, ktoré medzi nimi stoja?

Tantrická joga pomáha telu, mysli a duši spojiť sa s partnerom s takou intenzitou, akú človek pri bežnom vzťahu nezažije. Je zmyselná a vhodná pre ľudí, ktorí skutočne v niečo veria. Amber St. Jamesová nevie, v čo veriť. Má dvadsaťdva rokov a všetko svoje úsilie vynakladá na štúdium medicíny, aby sa stala pediatričkou. Je jednou z najlepších študentov v ročníku, preto nemá čas na mužov. Zlom v jej živote nastane v okamihu, keď potrebuje urobiť skúšku z ľudskej sexuality. Tento predmet je pre ňu veľkou neznámou – z náboženských aj osobných dôvodov.
Dash Alexander je tým najvyhľadávanejším učiteľom v Lotose. Vďaka svojmu výnimočnému štýlu učenia, pokojnej povahe a sexi telu sa ženy okolo neho zbiehajú ako supy. Keď sa dozvie o Amberinom probléme so záverečnou prácou, ponúkne jej pomoc. Má však jednu podmienku. Amber má byť jeho asistentkou na hodinách tantrickej jogy. Dash postupne preniká do Amberinej mysle aj duše, lenže z fyzickej stránky stojí medzi nimi vážna prekážka, niečo, čo je pre Amber posvätné.

Mnohí z vás poznajú Audrey ako autorkou série Dievča z kalendáre. Tento rok jej však začala vychádzať aj jej druhá séria - Lotos. Mňa zaujala práve tým, že sa sústreďuje na centrum, kde sa cvičí joga, čiže každý jeden príbeh je s jogou silne prepojený. Prvá časť ma zaujala a bola podľa mňa napísaná veľmi dobre, aj keď ešte s pár chybičkami krásy (recenziu nájdete TU). Bola som preto zvedavá, či sa autorka poučila zo svojich predchádzajúcich kníh a či si tentokrát zaslúži moje plné hodnotenie.

"A vtedy sa mi v mysli objavila myšlienka - tak jednoducho a náhle, ako keď zapnete vypínač na svetlo. Spriaznená duša."

Amber je študentkou medicíny a je jednou z najlepších v ročníku, pretože štúdiu podriaďuje všetko. Vďaka svojmu úsiliu dokázala poľahky zvládnuť každý predmet, až na jeden, kde sa práve rieši ľudská sexualita, s ktorou ona nemá žiadne skúsenosti. Keďže je v tomto smere úplne neskúsená, rozhodne sa poprosiť o pomoc jedného z najlepších učiteľov tantrickej jogy Dasha, o ktorom už dlhšie sníva aj ona, aj keď to pred sebou ani pred nikým iným nechce priznať. Pravdaže, zo začiatku to vyzerá tak, že bude úplne jednoduché s ním udržiavať iba pracovný vzťah. Po určitej dobe má však Amber pocit, že sa medzi nimi začína vytvárať niečo iné. Keďže má svoje zásady, nečakajte, že sa Dashovi vrhne do náručia hneď na desiatej strane. Občas som z nej mala pocit, že to až príliš preháňa s pravidlami, ktoré si pre seba stanovila a že si chce niečo dokázať, ale na druhej strane som bola rada, že to nie je žiadna naivka, ktorá sa dá oblbnúť pár slovami. Dash bol jej presný opak. Slobodomyseľný voľnomyšlienkár, ktorý si užíva život a pre ktorého sa stane Amber poriadne ťažkým orieškom. Vzťah medzi nimi bol preto naozaj krehký, musel sa rozbiehať veľmi pomaly. Občas som sa až bála, že možno táto kniha vôbec neskončí tak, ako si myslím.

"S Božou vôľou sa nám podarí zbaviť toho červíka, ktorý začal ohlodávať náš vzťah."

Audrey je podľa mňa veľmi šikovná spisovateľka, ktorá písať proste vie. Nemôžem povedať, že by tento príbeh rozvíjal nejakú silnú zápletku, no aj tak si ma dokázala udržať v pozore počas všetkých strán. Ani na chvíľku som sa nenudila a príbeh som si proste užila. Oceňujem, že autorka zvolila duálne rozprávanie príbehu, keďže Dash a Amber boli diametrálne odlišné postavy, a preto bolo skvelé nahliadnuť obidvom do mysle. Tak isto sa príbeh pekne posúval dopredu, keďže jednotlivé kapitoly boli krátke, tak akurát rozvité. Aj napriek tomu ako dobe bol príbeh napísaný, predsa len musím autorke, rovnako ako pri prvom dieli vytknúť naivity príbehu. Mnohé scény boli prikreslené, nereálne a bilo to ako päsť na ako. Práve takéto zveličovanie vôbec nepomáhalo príbehu a bolo podľa mňa zbytočné. Romantická zápletka má však odo mňa samé plusové body. Často som sa len prihlúplo usmievala. Romantika totiž priam sálala z jednotlivých stránok a ja som mala chuť ju rozdávať ďalej. Tak isto oceňujem už spomínanú jogu. Prostredie je skvelé a má veľký potenciál, viem si predstaviť, že by táto séria mohla mať pokojne aj zo päť alebo šesť dielov.

Nakoniec by som predsa len udelila štyri lajky. Zo začiatku som si myslela, že by som v tomto prípade mohla dať aj plné hodnotenie, predsa len sa však potom našli ešte nejaké nedokonalosti, ktorých by sa mohla Audrey vyvarovať. Túto sériu vám však určite odporúčam, pretože je z nej cítiť veľký potenciál.

Recenzovala: Veronika Dedíková
http://book-fans.blogspot.com/2018/11/audrey-carlanova-posvatny-pokoj.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.