bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAko to dopadne, keď sa Ava znova ocitne Pod týmto mužom? (Jodi Ellen Malpas)

Nie je to tak dlho, čo som sa prvýkrát zmienila o tejto sérii. Ako si možno spomínate, tak mňa prvá kniha moc neoslovila, no viacerí z vás ma ubezpečovali, že druhý diel je lepší. No naozaj to tak bolo? Tento muž sa končil dramatickým rozchodom, plným kriku, emócii a tam začína aj druhý diel.

Presnejšie po piatich dňoch (Z čoho ma skoro vystrelo pri ukážke. No táááák v Crossfire aspoň stiahla dva dni aby to nebolo okate FSOG!)  sa rozbieha akcia alá: zachráňme Jesseho a ani sa nenazdáte a Ava je znova s Jessem. No zmení sa ich vzťah natoľko, aby pri ňom zostala? Naozaj sa tento muž pokúsi ich vzťah zmeniť? To by vám mala kniha Pod týmto mužom povedať svojim príbehom.  No aj keď vám ukáže zmeny ich vnímania ich vzťahu, ukáže vám aj tu starú vášeň, potrebu vlastniť a lásku tak intenzívnu, že by vás dokázala aj zničiť. Ste pripravený dostať sa pod kožu tohto muža ?

,,Sľub mi, že ma nikdy neopustíš.“

Hlavná hrdinka, Ava, je úplne vykoľajená zo svojej dráhy na celých päť dní. Veď prečo aj nie? Ava bola pohltená celou osobnosťou Jesseho Warda. Bol jej vesmírom, svetom, Bohom ako ho ona sama nazvala a potom...bol jej svet zničený, vesmír pohltený čiernou dierou a jej Boh

sa dostal na dno aj s jej pomocou. Preto sa na začiatku dočkáte zničenej ženy, ktorá päť dní prežíva na autopilotovi a potom sa vracia späť, aby znova postavila svoj svet na nohy- čo znamená dostať na nohy samotného Jesseho. Ava mi ako hlavná hrdinka moc nevyhovovala ani v prvej knihe. Až príliš bola pod jeho vplyvom a svoj názor si nevedela udržať viac ako 3 sekundy (a to naozaj, veď jej to odpočítaval.) Naozaj som sa musela nad jej správaním niekoľko krát pozastaviť a pekne si na ňu ponadávať. No musím uznať , že v druhom diely sa jej sebavedomie trochu pozbieralo. Nie moc, ale predsa bola odvážnejšia a občas ani odpočítavanie nezabralo. Tlieskam Ava! Šla v mojich očiach k hrdinkám, o ktorých by som najradšej už v živote nepočula a veľmi rýchlo sa tam rútila v prvej polovici knihy. (viď. Môj goodreads :D) Potom sa to už lepšilo, ale stále je to z môjho pohľadu tak trochu kandidát na psychiatriu..alebo aspoň na terapiu.

,,Chcem byť tvojim životom.“

Je samozrejme, že teraz sa dostanem k osudovému mužovi hlavnej hrdinky. Hneď od začiatku ma vytáčal rovnako ako hlavná hrdinka a ja som si hovorila iba: Och môj Bože. *a predstavte si to tak super podráždene*   Stále bol posadnutý kontrolou, neustále sa strachoval nad tým, že by Ava od neho odišla. Chápeme sa- je to tvoja životná láska, na ktorú si čakal celý svoj život (a už aj viem koľko ten život trval: Aleluja!), no buď chlap a nie len v posteli. A niektoré jeho činy mi spôsobovali infarktové stavy. A on sa potom tváril ako: ja nič-

ja bambi -_- .  Ale rovnako ako sa Ava učila byť sebavedomejšou, on sa naučil, čo je to ústupok/ kompromis - čo som v jeho prípade veľmi uvítala. Taktiež nám dovolil nazrieť trošku bližšie do jeho sveta. Celkovo si ich vzťah udržal tú intenzitu, ktorou sa táto story začala, ale konečne sa čitateľ dozvedel to, čo mu v prvom diely chýbalo. No rovnako ako sa tajomstvá Jesseho Warda odkrývali, tak ďalšie pribúdali a ja dúfam, že sa v záverečnej knihe s názvom: Priznanie tohto muža, dozviem všetky tie jeho tajomstvá do ktorých ho autorka zabalila. Aj keď je Jesse na pohľad dokonalý, rovnako ako jeho partnerka, je na dobrej ceste, ale stále je na tej ceste iba na začiatku. Na moje potešenie, sa v príbehu začali viac ukazovať aj vedľajšie postavy. Nie moc. Ale o trošku viac áno, takže juhú. No k môjmu znepokojeniu, sa tam objavilo....viac mŕch (dokonca aj mužských!)...nestačí jedna? :D 

,,Chcem ťa tu, keď idem spať. A chcem ťa tu, keď sa zobudím. Začítať a končiť môj deň s tebou, je všetko čo chcem.“

Po ubezpečeniach, že druhý diel je lepší som sa upokojila. Ba možno sa aj tešila, ale potom som si prečítala prvých jedenásť strán a ja som mala chuť si už vtedy o niečo obúchať hlavu.

Bála som sa, že autorka nepríde s ničím ani trochu originálnym. Našťastie, prišla a ja som za to vďačná. Príbeh a jeho celková kvalita sa tak posunula. Naopak mínusom mi prišlo správanie hrdinov hlavne v prvej polovici knihy. Občas aj pre mňa- extrémnu romantičku- prišli niektoré veci moc.  Za plus zas pokladám, že aj keď ich vzťah je prevažne pojatý vážne, kde-tu sa objavila nejaká ta vtipná myšlienka, opis, veta alebo dokonca aj celý dialóg, čo aspoň na chvíľku odľahčilo celkovú vážnosť. No aj tak mi to nevynahradí tie nervy na začiatku. Kniha sa číta ľahko- ako som spomenula už v prvej recenzií, tak autorka ma príjemný štýl, ktorý sa veľmi dobre číta a ak autorka zapracuje ešte na charakteroch, kniha sa z môjho pohľadu zaradí medzi celkom dobré, zo svojho žánru. 

,,Ava jazdíš ako Slečna Daysi. Dupneš na to?“

Ak vás príbeh Tohto muža a jeho ,,ženy“ zaujal, určite po knihe siahnite. Séria sa začína uberať naozaj dobrým smerom a ja dúfam, že na konci série nebudem mať už nič iné vytknúť a budem schopná ju ohodnotiť lepšie. Pre mňa je mínusom správanie postáv, no oceňujem jemná zmeny ich charakteru. Taktiež je pre mňa plusom, že sa v knihe naozaj začína niečo diať a celý príbeh sa netočí iba okolo uspokojenia hrdinov. Keď som rozmýšľala, ako túto knihu ohodnotiť nebola som si veľmi istá. Určite sa posunula dopredu, no nie dosť na to, aby som jej dokázala dať naozaj vysoké hodnotenie.

Hodnotenie: ***

Recenzoval: Mara
http://kniznenebo.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.