bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAfter 3: Tajomstvo - Anna Todd

“I bring out the worst in you, but you bring out the best in me” 

Takže, znovu sa stretávame s Tessou a Hardinom. Znovu je kniha rozrozprávaná z dvoch pohľadov, čo dodalo celej knihe šmrnc. Ak vás bavili predošlé dve knihy, táto tretia vás nadchne ešte viac. Viac Hardina, Hardina, Hardina. Hardin to jednoducho vyhral na celej čiare.

Ako inak, kniha už zo začiatku znovu ponúka rôzne novinky, ktoré nie sú len tak náhodou podstrčené. Anna znova všetko do detailu premyslela, s celým príbehom sa znovu pohrala a pridala zasa niečo nové.  

Ak teda očakávate Tessine dobrodružstvá zo školy či z domu Bratstva, ste na omyle. Teda, Bratstvo sa tam raz vyskytne.. ale o tom nemôžem absolútne nič povedať. Pre mňa to bol druhý najlepší zážitok z knihy. 

“It's ironic really, that the man who hates the world is most loved by it” 

Ono, vlastne... autorka nám neustále v každej knihe podhadzuje nové a nové postavy, najhoršie na tom je, že ja si už ani nepamätám tie mená. Ale to nevadí. 

Najskôr by som chcela poukázať na Tessu, z ktorej sa z milunkej a tichučkej dievčiny stala silná a sebavedomá žena. Ale ona mi ide sakra na nervy, pretože nevie čo chce. 

Chápem chápem, celý čas je v knihe napísané, že oni sa bezpodmienečne milujú. nedokážu bez seba žiť a tak ďalej a tak ďalej. Lenže Anna z toho urobila až moc veľkú presladenú bombu. Tessa v jednom momente vybuchla a vyhlásila, že s ním končí. Lenže potom sa k sebe znovu vrátili. A znovu to isté a znovu to isté ako hodiny. Toto mi prišlo ako dosť veľký nepodstatný šum v knihe, ktorý by sa dal nahradiť lepšími vecami. Ale stále sa mi tá kniha páči. Ale Tessa už fakt nie. 

A Hardin - Tessa ho chcela znovu samozrejme zmeniť, neuveriteľné však je to, že on sa o to snaží - a to že fakt snaží. Hardin je skvelá postava, plná emócií, ktoré idú na povrch väčšinou v nesprávny čas. A práve v tejto knihe sa to bude snažiť zredukovať. Páčilo sa mi, ako sa na úplnom začiatku knihy tváril tak a na konci tak trochu inak (nie, nebojte sa, zasa toľko sa nezmenil, stále je to náš dobrý Hardin). 

Páčila sa mi v knihe taktiež druhá Tessa a to, ako sa Anna s týmto pohrala. Vytvorila takzvaný TessaHardin pár č.2. A to bola naozaj bomba, za toto má u mňa spisovateľka obrovský bod. 

Musím ale spomenúť tie emócie, ktoré vo mne vírili pri čítaní. Boli skoro identické (akože boli také isté ale nie v takom pomere) s Tessou a Hardinom, tým, čo prežívali. Je vidieť, že Anna sa podľa mňa od prvej časti dosť zlepšila ale hlavne to, že ju to baví. 

“Hardin is like a drug; each time I take the tiniest bit of him, I crave more and more. He consumes my thoughts and invades my dreams.”

Príbeh bol ešte lepší ako tie dva predtým. Kým v prvej časti to boli samé párty, v druhej párty a práca, v tretej to boli Hardin, Seattle a Tessin otec. Vlastne to bolo celé o úplne niečom inom ako sme doteraz čítali. Avšak jedna vec sa tam trošku rieši ešte dokonca z prvej časti, čo som naozaj nečakala a Anna znova šokovala. Jednoducho, táto kniha je jeden obrovský šok, nie však v tom zlom slova-zmysle. Jednoducho - bolo to omnoho lepšie ako predošlé časti, aj keď Tessa bola hrozná, za to však Hardin skvelý a Anna - to jednoducho napísala skvele. Jediné, čo môžem ako tak skritizovať je to, že ma nebaví neustále čítať to ako od seba odchádzajú a potom znova prichádzajú. Radšej by som bola, keby sa jednoducho len pohádali. To, že sa dajú znovu dohromady je aj tak jasné.
A hodnotenie: teoreticky, kniha je omnoho lepšia ako predošlé dve ale stále mi tam niečo chýba, stále mi tam niečo prekáža. Možno pri štvrtej časti to bude už tak vypeckované, že dám s kľudom v srdci 10/10. 

Recenzovala: Aneta Kondrčková
http://readingbookswithlove467.blogspot.sk/2016/05/after-3-tajomstvo-anna-todd.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.