Adriana Macháčová a Róbert Dyda: Škandál v lepšej spoločnosti
Svojou treťou knihou Škandál v lepšej spoločnosti autori Adriana Macháčová a Róbert Dyda celkom prekročili hranice toho, čo by som ja nazval ženským románom. Hoci v centre knihy sa nachádza manželský vzťah a jeho kríza spôsobená neverou, čo je, povedzme si pravdu, jedna z klasických tém ženských románov, autori napísali skôr detektívku, politický triller a tak trochu aj sondu do dnešnej lepšej spoločnosti.
Napínavý a dobre čitateľný príbeh právnika, z ktorého sa stáva politik. To je jednou vetou veľmi zjednodušený obsah knihy. Nechcem sa mu venovať podrobnejšie, pretože dej obsahuje aj zvraty a prekvapenia, o ktoré by som čitateľa ukrátil.
Už zo samotného názvu som neočakával žiadny milý príbeh a ani žiadne milé či sympatické osoby, ktoré by v ňom vystupovali. Mám pocit, že keď sa začne rozprávať o politike, nikto nečaká korektnosť a už sme si na tento jav dokonca tak akosi spoločne zvykli. Neviem, či to dnes v politike vyzerá tak, ako kniha opisuje, ale ja som to autorom uveril a musím sa priznať, že ma veru nič neprekvapilo.
Písať o detektívnom románe je fakt náročné. V zásade nesmiete prezradiť nič. Veď načo by ho potom niekto ešte čítal. Rovnako je to aj o samotnej detektívnej dejovej linke tohto príbehu. Sedím a premýšľam, čo napísať aby som nič neprezradil. Tak len. Škandál v lepšej spoločnosti je celkom dobrá detektívka a fakt sa oplatí si ju prečítať
Celým románom sa ako hlavná dejová línia preplieta vzťah hlavného hrdinu Alberta Wolfa. Manželstvo, ktoré na začiatku pôsobí ako veľmi súdržný a silný vzťah sa rozsýpa, dalo by sa povedať, skoro bez príčiny. Snáď všetko, čo sa v románe v rámci vzťahu manželov Wolfovcov stane, ma vytáčalo. Albert klame akoby nič a skoro celý čas a úplne každému. A na konci ma hlavný hrdina naštval na totálne. Takže zo mňa celkom mimovoľne vypadlo: „No hej už je z neho politik. Sviňa jedna!“
Román Škandál v lepšej spoločnosti je celkom napínavé čítanie. Okrem iného by vás po prečítaní románu mohlo potešiť aj to, že do tej lepšej spoločnosti nepatríte. A rovnako ako v minulých románoch autorov by som sa na večeru nevybral so žiadnou z postáv knihy. Oveľa radšej by som ju absolvoval s autormi.
Zdroj: http://www.sietovka.sk/?p=11054
http://www.sietovka.sk/?p=11054
Pridať komentár
Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.
Recenzie čitateľov
Kniha dňa
Súťaže
- S knihou okolo sveta – Hraj každý deň o knihu !!!SÚŤAŽ!!!
- HRAJTE o knihy s podcastom Knižný kompas, ktorý oslavuje!
- Blesková súťaž o 2x Škola noci - Vykúpená
- HRAJTE o poukazy do Školy varenia a kulinárske balíčky
- Preplnený mechúr. Nové dobrodružstvo smoliara Grega z obľúbenej série
- KNIHA za KOMENT počas apríla 2022 bola opäť úspešná
- Knižné hádanky na BUX.SK, nájdite si svoju zľavu a vyhrajte
- Veľká súťaž s novou sériou Cestovná agentúra Tajné svety
- PSIA DUŠA 2 pre všetkých milovníkov psov + SÚŤAŽ
- HRAJTE s filmom podľa knihy Nebezpečná láskavosť
Pikošky zo sveta kníh
- Modelová železnica a desivá vražda. Severský triler Zmenárik, z ktorého mrazí
- Nechcem, aby odhalil moje tajomstvá!
- Po hite Moja vina od Mrecedes Ron je tu druhá kniha Tvoja vina
- Objavte zdravie ukryté v prírode. Toto je Atlas liečivých rastlín
- 80% diét zlyháva, no tieto nové lieky fungujú... Sú to naozaj Zázračné lieky?