bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAbbi Glinesová - Zájsť priďaleko

A je to tu. Vyšiel ďaľší dievčenský román, ktorý vyzerá. že bude o tom istom ako všetky dievčenské romány. Občas sa mi zdá, že všetky autorky pre svoje knihy používajú rovnicu: Dobré naivné dievča + zlý chlapec = láska na celý život.

A naozaj sa im nedivím, že sa touto rovnicou riadia. Je to veľmi lákave a myslím, že každé dievča v kútiku srdca túži po chlapcovi, ktorého by zmenila. Ale späť ku knihe. 

Blaire ma iba devätnásť rokov a prežila si toho veľmi veľa. Jej podarený otecko ju a jej mamu opustil, kvôli bohatej žene. Mama Blaire bola ťažko chorá a zomrela. Blaire ostane úple sama bez strechy nad hlavou. Svojho otca nenavidí no aj napriek tomu potlačí hrdosť a ide za ním na floridskú Rosemary Beach a príbeh sa môže začať.  

V luxusnom dome kde jej otec žije so svojou novou ženou nenájde jeho ale jeho nevlastného syna Rusha. Medzi Rushom a Blaire to iskrilo hneď od začiatku.  Po krátkej výmene názorov jej Rush dovolí ostať u neho doma do kým sa jej otec nevráti. 

Postava Blaire mi bola sympatická. Je to silné dievča, ktoré sa aj po smrti svojej mami snaží postaviť na vlastné nohy. Nájde si prácu a snaží sa zarobiť čo najviac peňazí, aby nemusela bývať u svojho nevlastného brata. Samozrejme sa na Rusha ako na brata vôbec nepozerá. Či chce alebo nie Rush ju priťahuje. 

Rush je zase typický mužský hrdina, ktorý strieda jednu sukňu za druhou. K Blaire ho však láka ale on sa bráni. Nechce jej ublížiť. Ale čo myslíte vydrží mu to dlho???  

Kniha sa mi čítala veľmi ľahko. Je veľmi dobre písaná a aj napriek tomu, že dej knihy nie je žiadna novinka dokázala ma zaujať a strávila som pri nej asi tak 3 hodinky a to všetko preto, lebo som sa chcela dozvedieť ako to skončí. A koniec mi teda otvoril ústa dokorán. Autorka to vymyslela veľmi zákerne a ukončila to tak, že jednoducho budete dúfať, že bude nejaké pokračovanie.

Recenzovala: Veronika Galbavá
http://fashion-paradis.blogspot.sk/2015/09/abbi-glinesova-zajs-pridaleko.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.