bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk







Zrada, zlo, intrigy. Smrť a démoni

V prvej knihe ste sa mohli zoznámiť s démonológmi a ich zlovestnými ambíciami. Škodili jeden druhému, podrážali sa, intrigovali a zrádzali...a dokázali sa spriahnuť s tými najhoršími démonmi.

„V druhej časti série vás čaká skutočný boj,“ prezrádza Adriana Bolyová. „Schyľuje sa k rozhodujúcej bitke, čo vedia všetci mocní hráči vo svete démonológov. Vyhrať a vládnuť v Innsbrucku môže len jeden z nich a vy sa na konci Hierarchie svetla dozviete, kto to bude.“

Hierarchia svetla z vydavateľstva Ikar nadväzuje z časového hľadiska na Hierarchiu tmy veľmi presne - pokračuje rovno tam, kde sa prvý diel skončil. Radana konečne pozná identitu vraha Mátého otca. Problém je, že tento vrah mal na svoj skutok pádny dôvod - dá sa teda jeho čin akceptovať?

Adriana vytvorila fantastický svet démonológov, ktorí jediní vedia, čo je po smrti. Odídete do nehmotných sfér, kde na vás čaká spektrum svetla a tmy... a v ňom oveľa viac života, ako by ste si želali.
Ľudia sú všelijakí, no všetci majú spoločné, že žijú v šedivom strede. Do šera sa dostávajú aj po tom, ako umrú. Je to presne tá časť spektra, ktorá spája svetlo a tmu. Medzistupeň medzi miestami, ktorým vládnu bytosti veľké ako galaxie a ľstivé ako ten najväčší zloduch.

V  druhej časti série Hierarchia svetla je ešte viac démonov, bitiek a akcie. Tiež morálnych dilem, prekvapení a zvratov ako to bolo v jednotke, takže máte sa na čo tešiť. A epilóg si doslova vychutnáte.
Adriana vytvorila ďalších nových démonov, ale aj ich protipól – bytosti svetla. „O tých si však radšej nič nenamýšľajte, pretože by sa mohlo stať, že práve z tých, ktorí majú pomáhať a prinášať nádej, sa vykľujú ešte horší nepriatelia ako sú démoni. A tí možno prekvapia tiež.“

Ani v Hierarchii svetla totiž nie je nič také, ako sa na prvý pohľad zdá. Pohodlne sa teda usaďte a vychutnajte si záhadný svet démonológov a boj medzi dobrom a zlom.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Vlado Kobielsky:

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.