bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZlodej hudby. Dobrodružný príbeh z čarovného sveta hudby

Niežeby som bola nejaký zaťatý skeptik, práve naopak. Verila som. Trebárs na pravú lásku alebo zázraky celkovo... No nikdy som si nemyslela, že sa niečo také aj reálne stane...
Tento príbeh vás vezme do čarovného sveta hudby. Young adult príbeh slovenskej autorky s krásnou obálkou – Zlodej hudby.

Je zvláštne, ako rýchlo a jednoducho sa dokáže ľudský život otočiť o stoosemdesiat stupňov.
Stačí na to aj celkom obyčajný letný deň, keď rozpálené slnko ponára neveľké mestečko do teplého svetla. Vždy usmiata Magdaléna sa počas neho poneviera po blšom trhu, kde ponúkajú tovar od výmyslu sveta.
A práve vtedy sa to stane – prvý raz zbadá majestátny starý gramofón.

Všade sa kričalo, hýrilo to farbami a cinkalo drobnosťami či mincami v cudzích hrstiach. Zbožňovala som leto – možno hlavne preto, že sa počas prvého mesiaca letných prázdnin každoročne konal trh. Hlasy toľkých ľudí sa miešali do chlácholivej spleti a tancovali v teplom vzduchu.
Nevynechala som nič? Neprežila by som, ak by som sa nezastavila pri nejakom stánku. Naťahovala som krk, nech lepšie vidím, kým sa mi rozpálené temeno a tvár chladli v tieni.
A potom som ho zbadala. Vyrazil mi dych z pľúc a srdce mi začalo svojvoľne poskakovať v tele.
Bol krásny.

Bez váhania si ho kúpi a prinesie domov. Netuší, že za jeho zlatým leskom sa môže skrývať niečo čarovné. Zanedlho Magdaléna odhaľuje tajomstvá vryté do útrob tejto starožitnosti a zisťuje, že pod vrstvou vinylu na každej platni sa skrýva nový, záhadný svet.

Magdaléna sa ponára do týchto čarovných svetov, spoznáva nových priateľov a zažíva nevšedné dobrodružstvá.

Čo sa stane, ak zvedavé dievča natrafí na nezvyčajnú platňu, ktorá ju záhadne priťahuje? Odkiaľ sa vôbec zobrala? A ako bude Magdaléna čeliť problémom a nebezpečenstvám, ktoré táto platňa vnesie do života jej priateľov?

Zlodej hudby je prvotina slovenskej autorky Niny Bernátovej, ktorá môže zaujať najmä tínedžerov a mladých. Má príchuť fantasy, je šikovne vyskladaná, napínavá a nechýba tajomstvo. Ako píše v úvode sama autorka, „venujem všetkým, ktorí veria na zázraky“.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.