bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skŽivotopis Lionela Messiho, výnimočného futbalistu

Ako päťročného ho kouč postavil na pravé krídlo, čo najbližšie k tribúne a k matke. „Keby sa náhodou rozplakal...“

Len jeden futbalista dokázal získať sedemkrát najcennejšiu individuálnu trofej Zlatú loptu ‒ Lionel Messi. A nie je vylúčené, že do tejto veľkolepej zbierky ešte ďalšie pocty pribudnú.

Novinár Florent Torchut mal výnimočnú príležitosť dozvedieť sa od veľkého, no mimoriadne skromného hráča o niečo viac než iní, pretože Zlatú loptu udeľuje práve jeho materská redakcia časopisu France Football. Dekorovanie najlepšieho futbalistu umne využil na jeho spoveď.
Lionel Messi – Kráľ Leo.

Zároveň sám dôkladne pátral po Messiho začiatkoch v rodnom Rosariu, zmapoval jeho dvadsaťjeden sezón v Barcelone až po senzačný prestup v lete 2021 do Paríža. S jeho súhlasom publikuje súkromné fotografie z detstva i z rodinného kruhu, pravdaže, popri tých športových. Všetok tento cenný materiál približuje najlepšieho svetového futbalistu nového milénia viac, ako by ste čakali. A určite nesklame.

NOVAK DJOKOVIĆ
„Nesmierne rešpektujem všetko, čo Messi počas svojej kariéry dokázal. Je jedným z najlepších v histórii svojho športu. Keď vidím, ako hrá, cítim, že máme niečo spoločné: snahu o výnimočnosť a perfektnosť, vydať zo seba to najlepšie.“

35-ročný Leo Messi už strávil viac než polovicu života pod tlakom – výsledkov, obrancov, konkurencie, fanúšikov, médií a konečne aj histórie. Ťarcha, ktorú znáša s takou ľahkosťou – alebo si ju azda ani neuvedomuje –, že by človek prisahal, že ten nevyspytateľný dobrák je len večný chlapec, neprestajne odďaľujúci svoj čas odchodu stade, kde je už dlho len sám, ďaleko od obyčajných ľudí.

KOBE BRYANT
„Messi je jedným z najlepších športovcov všetkých čias. Húževnatosť a inteligencia, s ktorými hrá, ako aj jeho šikovnosť, to všetko ho zaraďuje vysoko nad ostatných.“

Toto je jeho príbeh. Od jeho začiatkov, prvých skokov Blchy...cez zrodenie v Barcelone, prvé Zlaté lopty, zrodenie nového Messiho v rokoch 2017 až 2019, až po odchod z Barcelony a prestup do Paris St.Germain.
Nechýba pôsobenie v mužstve Argentíny, Copa America a tiež ohlasy jeho obdivovateľov, ako Diego Maradona, Kobe Bryant, Novak Djokovič, Zlatan Ibrahimovič, či Kylian Mbappé.

ZLATAN IBRAHIMOVIĆ
„Messi je neuveriteľný. Robí veci, ktoré dokážete, len keď sa hráte na Xboxe.“

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.