bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skŽite podľa ajurvédy. Zdravšie a lepšie

„Ajurvéda patrí všade tam, kde je utrpenie, lebo v každom srdci zažne svetlo, pričom nie je drahá, nevyčerpáva a nezaplavuje telo agresívnymi chemikáliami. Je založená na vedomostiach, je to priateľský a ekologicky udržateľný systém. Áno. Všetci ju môžeme vyskúšať. Je to žijúca náuka, náuka o živote. Skúste ju a zmení aj ten váš.“

Zdravé stravovanie. Lepšia starostlivosť o telo a tvár. Joga a meditácia. To sú základné kapitoly novinky Život podľa ajurvédy.
Kniha je výborne rozdelená a ponúka množstvo praktických tipov a rád, ako žiť zdravšie. Hovorí o prírodnej kráse aj o čarovnom svete ajurvédskych korenín. Dozviete sa ako posilňovať svoju myseľ. Môžete vyskúšať staroveké postupy, ktoré vám pretvoria rána a v závere knihy nájdete ajurvédske tipy na denný režim. Tiež sezónne postupy na život v súlade s prírodou.

Uznávaná učiteľka ajurvédy Ananta Ripa Ajmerová ponúka inšpiratívny pohľad na najstarší a najkomplexnejší liečebný systém na svete, vďaka ktorému dokážete predísť vážnym chorobám, budete sa cítiť šťastne a viesť harmonický život bez zbytočného stresu.

108 tipov a trikov, konkrétnych cvikov a receptov pre váš lepší život, trávenie, spánok. Pre väčšiu radosť zo života.
odporučí vám napríklad, ktorých potravín sa zbaviť a vylúčiť z jedálnička. Kradnú vám totiž krásu a pokoj.

 Ananta Ripa Ajmerová je odborníčkou na ajurvédu a učiteľkou jogy. Študovala u Acharye Shunoyovej. Vyučovala na Stanfordskej univerzite, v kalifornských inštitúciách pre podmienečne odsúdených, v televízii ABC News a na významných obchodných konferenciách. Jej články boli publikované na portáloch MindBodyGreen, Elephant Journal a Huffington Post.

„Odkedy som začala dodržiavať rozsiahlu ajurvédsku metodiku pre zdravie, ani si nepamätám, kedy som naposledy bola u lekára. Pevné a žiarivé zdravie si tvorím sama – potravinami, korením, myšlienkami či jogovými a dychovými cvičeniami. Takto si udržiavam dobrú kondíciu. Radosť, slobodu a vyrovnanosť čerpám zo zdroja, ktorý sa nachádza priamo v mojom vnútri a nezávisí od vonkajších okolností. Mám pocit, akoby som bola úplne iným človekom, znovuzrodenou bytosťou, ktorú by laureát Nobelovej ceny, básnik Rabíndranáth Thákur, nazval „slobodou života duše“,“ vysvetľuje autorka knihy Život podľa ajurvédy.

Postupy a odporúčania v knihe sú založené na prastarej múdrosti, ktorú mala to šťastie nasávať vo Vedika Global. Pochádzajú priamo zo starých ajurvédskych textov – Carakasamhitá (Carakova zbierka), Sušruta-samhitá (Sušrutova zbierka), Bhávaprakáša a Aštánga-hrdaja (Osemdielne srdce).
Obsahujú liečivú múdrosť, o ktorej sa verí, že bola zoslaná védskym mudrcom počas hlbokých meditácií za čias starovekej Indie. Táto kniha je zámerne zjednodušená, ale pokojne sa spoľahnite, že to, čo čítate, je založené na obrovskom množstve ajurvédskeho poznania.

„Tesne po tom, ako sa narodila moja dcéra, som na seba prestala myslieť. S ajurvédskymi postupmi som začala, aby som sa znova naučila klásť seba samu na prvé miesto. Začala som jedením posediačky a naozaj som si vychutnávala jedlo pred sebou. Dnes praktizujem žitie života, ktorý si zaslúžim. Lebo si ho naozaj zaslúžim.“  ( Isabelle)

Milan Buno, literárny publicista
Foto: Liz Daly, Motýľ

 

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.