bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skŽije v zajatí predsudkov... Prečítajte si knihu London Road

Je to nádherný príbeh o priateľstve, láske, prekonávaní samého seba, ale aj o tom, že nie vždy je dobré veriť tomu, čo o vás vravia iní a čo sa vám snažia nahovoriť...

Knižná novinka London Road sa číta sama – je napísaná sviežo, nechýba romantika, humor, trošku erotiky, ale predovšetkým je to príbeh, ktorý vás vtiahne. Hlavnú hrdinku Jo si určite obľúbite – málokto prežil také peklo a dokázal tu byť aj napriek tomu pre iných.

Kto je teda Jo? Toto mladé dievča pracuje v bare a snaží sa, aby sa jej nikto nedostal pod kožu. Pomery v jej rodine totiž nie sú ideálne, mama jej neustále opakuje, že je nula a okolie ju vníma ako vypočítavú mrchu. Nikto však nepátra po tom, prečo tak pôsobí a čo je za tým. Pravdou je, že ju prenasledujú zážitky z minulosti a tie ju neraz privádzajú do situácií, ktoré nevyznejú práve najlepšie.

Jo vníma okolie ako vypočítavú zlatokopku, ktorá sa ochotne vrhá do postele majetným chlapom a necháva sa vydržiavať. Žalostné je, že Jo postupne podľahne predsudkom a uverí im. Skrátka, nestojí za nič. Až kým nestretne jeho... Nastal totiž čas dopriať si aspoň kúsok šťastia!

Objednajte si novinku London Road.
Kupit

Iba skutoční priatelia Jo poznajú pravdu o jej nezávideniahodnom osude. Na jej pleciach vždy ležalo bremeno starostlivosti o rodinu, zvlášť mladšieho brata Cola. Jo pri rozhodovaní neustále prihliada na bratovu budúcnosť, dokonca aj pri výbere partnera. Nedopustí, aby jej braček dopadol v živote ako ona.
Rozum však dostane košom, keď spozná Camerona MacCaba,  sexi neviazaného barmana a kolegu. Príťažlivý Cam si však Jo zjavne zaškatuľkoval ako vypočítavú mrchu, a keď sa prisťahuje na London Road do bytu o poschodie nižšie, vyzerá to na poriadnu katastrofu.
Ako sa jej teraz podarí ututlať zahanbujúcu pravdu o matke a potlačiť hriešne myšlienky na drzého, no atraktívneho Cama?
Veď je zadaná!

DublinLondonSamantha Youngová je mladá škótska spisovateľka. Vo februári 2011 si začala sama vydávať svoje romány pre mládež a tie sa stali v internetovom obchode Amazon bestsellermi. Je autorkou štyroch sérií – desiatich románov a jednej novely. V tvorbe pre dospelých debutovala románom Dublin Street, teraz vyšlo pokračovanie London Road.

Prečítajte si krátky úryvok z knihy:
Ignorovala som tú absurdnú sexuálnu príťažlivosť a zlostne som na Cama zazrela. „No, zdá sa, že by z nás bol skvelý pár. Ja som vymletá, morálne skazená zlatokopka a ty zase nadutý, arogantný, mudrlantský pseudoumelec a imbecil.“ Usilujúc sa zakryť triašku, ktorá mnou lomcovala – ako reakcia na zvýšenú hladinu adrenalínu z vlastnej obhajoby –, spokojne som odstúpila, nasledovaná jeho prekvapeným výrazom. „Aha, aj ja dokážem súdiť knihu podľa obalu.“
Nedala som mu šancu na chytrácky protiútok, a aby som zakryla tú triašku, pohojdávajúc bokmi som odpochodovala cez galériu poza deliacu priečku za svojím priateľom. Becca okupovala Malcolma už príliš dlho. Nenápadne som sa k nemu prikradla, rukou som mu skĺzla po chrbte nebezpečne blízko k jeho rozkošnému zadku. Okamžite obrátil pozornosť na mňa a uprene sa zadíval do mojich iskrivých očí.Provokatívne som si oblizla pery. „Nudím sa, zlatko. Poďme.“

Milan Buno
8.4.2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.