bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skŽiarenie pokračuje. Je tu Doktor Spánok. Pozrite si aj TRAILER

Danny Torrance len o vlások unikol smrti z rúk vlastného otca v hoteli Pekná vyhliadka. Dospel, teraz je ošetrovateľom v zapadnutom hospici a jeho špecialitou je byť oporou zomierajúcim.

Možno za to môže jeho „dar“. Vidí mŕtvych ľudí, je obdarený „žiarením“ a tak pomáha prechádzať cez prah smrti umierajúcim, za čo dostane prezývku Doktor Spánok.

Stephen King sa vracia ku svojmu kultovému hororu Žiarenie, ktorý úspešne sfilmoval Stanley Kubrick v hlavnej úlohe s Jackom Nicholsonom.

Doktor Spánok je opäť starý dobrý King – už na prvých desiatkach strán je to špičkové hororové čítanie, na aké sme u Stephena Kinga zvyknutí. Dannyho stále mátajú traumy z detstva. Veď zažil príšerné veci a trpí aj pre svoje vlastné nadprirodzené schopnosti – žiarenie, ktoré dostal do vienka a umožňuje mu vidieť aj to, čo by malo zostať skryté.

Pozrite si TRAILER k novinke Doktor Spánok:

KingDan zdedil sklony k alkoholizmu po svojom otcovi, a hoci alkohol tlmí žiarenie, chráni ho pred prízrakmi, čo ho oberajú o zdravý rozum, predsa len skrýva viac zla. Preto sa rozhodne zmeniť svoj život. Odsťahuje sa do nového mesta, nájde si nových priateľov a pridá sa k Anonymným alkoholikom. Pracuje ako ošetrovateľ s prezývkou Doktor Spánok.

A potom sa niečo stane. S Danom sa telepaticky spojí dievča s rovnakými schopnosťami, aké má on. Dan vie, že malej Abre musí pomáhať, tak ako jemu v Peknej vyhliadke pomohol šéfkuchár Dick Hallorann.
Abre ide o život.
Ohrozujú ju prázdni diabli, monštrá v podobe ľudí združené v kmeni s názvom Pravý uzol. Títo dlhovekí tvorovia bez morálky a súcitu potrebujú na svoju existenciu pravidelne konzumovať to, čo nazývajú „para“ – energiu nadprirodzene nadaných detí. Takých, akým bol kedysi Danny a akým je dnes Abra, najvýdatnejší zdroj „pary“.
Poľovačka na Abru sa začína... Napriek svojim obdivuhodným nadprirodzeným schopnostiam by zrejme bola stratená, ale našla si ochrancu – Dana Torrancea.

Začnite čítať novinku Stephena Kinga Doktor Spánok hneď teraz.

DoktorA malý úryvok hneď teraz:
David Stone desať rokov učil na vysokej škole americké dejiny a dejiny Európy v dvadsiatom storočí, takže vedel podať udalosti tak, aby sa zvýraznila ich vnútorná logika. Začal tým, že dcérkin nekonečný plač sa skončil takmer hneď, ako vrazilo druhé lietadlo do Svetového obchodného centra. Potom sa vrátil k snom, v ktorých jeho manželka videla Abre na hrudi čísla letu American Airlines a číslo linky United Airlines.
„Lucy v tom sne našla Abru na toalete v lietadle. Ja som ju vo svojom sne našiel v horiacom obchodnom dome. Závery si z toho vyvoďte sami. Alebo aj nie. Mne tie čísla letov pripadajú veľmi výrečné. Ibaže neviem, o čom vypovedajú.“ Smutne sa zasmial, zdvihol ruky a znovu ich spustil. „Možno sa to len bojím zistiť.“

John Dalton si veľmi dobre pamätal ráno 11. septembra – aj Abrin nekonečný plač. „Povedzme si to jasne. Ste presvedčený, že vaša dcéra, ktorá vtedy mala len päť mesiacov, mala predtuchu o útokoch a telepaticky vám to oznámila.“
„Áno,“ povedala Chetta. „Veľmi výstižné. Bravo.“

Milan Buno
6.6.2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.