bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZázračná tinktúra a Nesmrteľnosť: príbeh lásky

„Diabolsky príťažlivý román. Príbeh lásky, detektívka a horor – a to všetko je zošité zvrátenými stehmi,“ napísala Maureen Johnsonová o knihe Nesmrteľnosť: Príbeh lásky.

V deň, keď kráľovnú odvádzali na gilotínu, Lavoisier videl, že jej tvár je strhaná a zvráskavená. Vyzerala ako žena o desiatky rokov staršia, než v skutočnosti bola. Vlasy mala snehobiele a také riedke, že miestami zazrel pokožku hlavy. Jej oči, ako si Lavoisier všimol, keď voz prechádzal okolo, boli prázdne a bezvýrazné.
Akoby už dávno zomrela.

Hazel Sinnettová je veľmi osamelá. Prenasledujú ju pochybnosti, či sa udalosti spred roka – dosiahnutie nesmrteľnosti a objav zázračnej tinktúry doktora Beechama – aj naozaj stali. Vôbec netuší, či je jej milý, vykrádač hrobov Jack Currer, ktorého popravili, živý alebo mŕtvy. Útechu nachádza v štúdiu, v ošetrovaní chorých a popritom sa stará o opustené panstvo Hawthornden.

Keď zachráni život neznámej žene, namiesto vďaky sa ocitne vo väzení. Zdá sa, že jej dni sú zrátané, no vtom zasiahne osud – Hazel predvolajú do kráľovského paláca, kde sa má stať osobnou lekárkou jej výsosti princeznej Charlotte.

Hazel si zanedlho uvedomí, že v monarchii pôsobia nebezpečné a temné sily siahajúce za hranice ľudskej predstavivosti a iba ona má šancu proti nim bojovať. Nemenší boj však zvádza sama so sebou – stále ľúbi nezvestného Jacka a zároveň ju mätú rodiace sa city ku kolegovi doktorovi Simonovi von Ferris, osobnému lekárovi kráľa Juraja III., ktorého šialenstvo sa stupňuje zo dňa na deň. Rozhodne sa Hazel pre Simona, ktorý je tu a teraz pre ňu, alebo sa bude ďalej upínať k spomienkam a k jedinému záhadnému odkazu, o ktorom ani nevie, či je naozaj od Jacka?

Dana Schwartzová nadviazala na fenomenálny úspech gotického románu Anatómia: príbeh lásky, ktorý sa dostal do Knižného výberu klubu Reese Whitherspoonovej v kategórii Zima 2022.
To je Nesmrteľnosť: Príbeh lásky. „Je to vymyslený román, a hoci som čerpala z histórie, súčasťou radosti z písania je možnosť ohýbať ju a naťahovať tak, aby vyhovovala môjmu rozprávaniu. Azda najočividnejšie je, že rímska horúčka neexistuje, aj keď sa trochu podobá na šarlach. Najzjavnejšou fikciou je, že, aspoň pokiaľ viem, nikto nevytvoril tinktúru, vďaka ktorej by sa stal niekto nesmrteľný,“ usmieva sa autorka Dana Schwartzová.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.