bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZáhadné vraždy v luxusnom horskom hoteli

Niekdajšie Sanatórium na liečbu tuberkulózy prebudovali na impozantný hotel v srdci Álp. Skupina hostí je odrezaná od okolitého sveta lavínou a snehovou búrkou. Vrah si práve teraz vybral čas na svoju pomstu...kto je na rade? A kto dokáže prežiť?

Sanatórium je veľmi vydarený debut anglickej spisovateľky Sarah Pearsovej. Inšpirovalo ju malé alpské mestečko, v ktorom má ona sama dom. V príbehu vytvorila napätú atmosféru kdesi uprostred hôr a skvele vykreslila najmä scény s maskovaným vrahom.

Sanatórium Le Sommet je ukryté v hlbokých borovicových lesoch Švajčiarskych Álp a v tieni horských štítov. Odjakživa pôsobilo zlovestným dojmom. Kedysi sa v ňom ľudia liečili z tuberkulózy, dnes je z neho luxusný päťhviezdičkový hotel.

Pre Elin Warnerovú nie je odľahlé miesto vytúžená destinácia. Práve uzavrela zložitý prípad, ktorý ju prenasleduje v nočných morách, a chce si trochu oddýchnuť od práce detektívky. Lenže brat ju pozval na oslavu svojich zásnub s priateľkou Laurou, a hoci majú medzi sebou súrodenecké spory, tentoraz sa nemá na čo vyhovoriť a pozvanie musí prijať.

Do hotela dorazia s priateľom Willom uprostred snehovej búrky a temné prostredie ich okamžite naplní úzkosťou. A keď sa Laura na druhý deň stratí, Elin sa musí spoľahnúť na svoje inštinkty, aby ju našla.

Hotel je odrezaný od sveta, snehu pribúda, nervozita sa stupňuje... a vtedy zmizne ďalšia žena.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Daniel Fischer:

Sanatórium z vydavateľstva Ikar je veľmi sľubný príbeh a autorka ho postavila predovšetkým na atmosfére a postavách: ich vzťahoch, tajomstvách, postupnom odhaľovaní ich pohnútok. Aj preto sanatórium nie je ani taká detektívka, ani strhujúci triler, ale skôr psychotriler, ktorý nezakladá na výbušnosti a spády, ale postupnom odkrývaní jednotlivých vrstiev.

Pearsová má osobitý štýl, viac emotívny, no dokázala pútavo opísať temné tajomstvá, ktoré sa vynárajú akoby zo zlovestných tieňov. To všetko v zlovestnej budove s krvavou históriou a v mierne klaustrofobickej atmosfére.

Sanatórium je vydarený mysteriózny psychotriler, debut mladej autorky, ktorý je prísľubom, že ďalšie knihy budú ešte lepšie.

Milan Buno, knižný publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.